Naga MarketsRegulatorzy na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na rynek kryptowalut, ponieważ coraz bardziej wyrafinowane firmy finansowe – w tym giganty giełdowe CME Group i Cboe Global Markets – zaczęły oferować możliwość obrotu tymi aktywami. Brytyjskie organy nadzoru, w tym FCA chcą spojrzeć na potencjalne ryzyko i korzyści płynące z tego rynku i ich bazowej technologii blockchain. Jednak wielu menedżerów, którzy zarządzają brytyjskimi majątkami uważają, że do tej pory nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych kroków w celu uregulowania firm oferujących dostęp do tych aktywów.


Zobacz również: JPMorgan chce wykorzystać blockchain do działań łudząco podobnych do ICO

Wspólne stanowisko brytyjskich menedżerów

Zarządzający wspólnie wezwali główny organ brytyjskiego nadzoru finansowego do uregulowania rynku kryptowalut, gdyż w ich mniemaniu na tę chwilę obecne prawo faworyzuje ten młody rynek. Starsi menedżerowie z Wealthify, Nutmeg i Scalable Capital  ostrzegają, że konsumenci mogą być narażeni na ryzyko utraty ogromnych kwot na tym nieuregulowanym i niestabilnym rynku, jeśli FCA nic z tym nie zrobi.

Richard Theo, dyrektor i założyciel firmy Wealthify, powiedział Financial News: “FCA działa o wiele za wolno. My jako firma regulowana musimy wykonać wiele procedur, zanim będziemy mogli przyjąć klienta. Ale ten sam klient może pójść i sobie po prostu kupić bitcoiny bez żadnej odgórnej kontroli. Ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty jest znacznie większe. FCA powinien jak najszybciej zareagować. “

Z kolei Simon Miller, założyciel i dyrektor Scalable Capital, zauważył: ” Ludzie widzą eksplozję cyfrowych walut i myślą: ‘Mogę szybko zarobić dużo pieniędzy’. Ale to nie inwestowanie – to hazard i tak należy na to patrzeć.”

Menedżer inwestycyjny i szef działu funduszy inwestycyjnych w Nutmeg, James McManus skomentował: “Różne media zachęcają do inwestowania w rynek kryptowalut kusząc ludzi dużymi zyskami, ale nikt nie zwraca uwagi na możliwość poniesienia ogromnych strat, być może teraz nadszedł właściwy czas, aby organy nadzoru przyjrzały się bliżej temu rynkowi.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here