Naga Markets
Regulatorzy na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na rynek kryptowalut, ponieważ coraz bardziej wyrafinowane firmy finansowe – w tym giganty giełdowe CME Group i Cboe Global Markets – zaczęły oferować możliwość obrotu tymi aktywami. Brytyjskie organy nadzoru, w tym FCA chcą spojrzeć na potencjalne ryzyko i korzyści płynące z tego rynku i ich bazowej technologii blockchain. Jednak wielu menedżerów, którzy zarządzają brytyjskimi majątkami uważają, że do tej pory nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych kroków w celu uregulowania firm oferujących dostęp do tych aktywów.


Zobacz również: JPMorgan chce wykorzystać blockchain do działań łudząco podobnych do ICO

Wspólne stanowisko brytyjskich menedżerów

Zarządzający wspólnie wezwali główny organ brytyjskiego nadzoru finansowego do uregulowania rynku kryptowalut, gdyż w ich mniemaniu na tę chwilę obecne prawo faworyzuje ten młody rynek. Starsi menedżerowie z Wealthify, Nutmeg i Scalable Capital  ostrzegają, że konsumenci mogą być narażeni na ryzyko utraty ogromnych kwot na tym nieuregulowanym i niestabilnym rynku, jeśli FCA nic z tym nie zrobi.

Richard Theo, dyrektor i założyciel firmy Wealthify, powiedział Financial News: “FCA działa o wiele za wolno. My jako firma regulowana musimy wykonać wiele procedur, zanim będziemy mogli przyjąć klienta. Ale ten sam klient może pójść i sobie po prostu kupić bitcoiny bez żadnej odgórnej kontroli. Ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty jest znacznie większe. FCA powinien jak najszybciej zareagować. “

Z kolei Simon Miller, założyciel i dyrektor Scalable Capital, zauważył: ” Ludzie widzą eksplozję cyfrowych walut i myślą: ‘Mogę szybko zarobić dużo pieniędzy’. Ale to nie inwestowanie – to hazard i tak należy na to patrzeć.”

Menedżer inwestycyjny i szef działu funduszy inwestycyjnych w Nutmeg, James McManus skomentował: “Różne media zachęcają do inwestowania w rynek kryptowalut kusząc ludzi dużymi zyskami, ale nikt nie zwraca uwagi na możliwość poniesienia ogromnych strat, być może teraz nadszedł właściwy czas, aby organy nadzoru przyjrzały się bliżej temu rynkowi.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForever Entertainment [FOR] – w środę raport za II kwartał – analiza na zamówienie
Następny artykułStrategia EMA10/20 – 4 potencjalne okazje na dziś
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here