Naga MarketsPonad 27 mln funtów Brytyjczycy stracili w oszustwach związanych z kryptowalutami i inwestycjami walutowymi w ostatnim roku obrotowym, informuje brytyjski regulator – FCA.

Według Financial Conduct Authority (FCA), ofiary oszust straciły średnio 14.600 GBP, co daje na dzień dzisiejszy kwotą ponad 70 tysięcy złotych. Liczba oszustw w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła ponad trzykrotnie i przekroczyła liczbę 1800.

Promocja scamów w mediach społecznościowych

Brytyjski nadzorca stwierdził, że oszuści wykorzystują media społecznościowe do promowania internetowych platform transakcyjnych, często używając fałszywych rekomendacji gwiazd oraz obrazów luksusowych przedmiotów, takich jak zegarki i samochody.

Mechanizm oszustw często polega na tym, że początkowo “inwestycja” wydaje się przynosić zysk, co ma zachęcić do jej zwiększenia, ale także do podzielenia się okazją do zarobku ze znajomymi czy rodziną. Ostatecznie jednak wypłaty są wstrzymywane, rachunek zostaje zamknięty, a oszust znika.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sprawdź inwestycję

“Te dane są zaskakujące i stanowią ostrzeżenie dla ludzi, że muszą uważać na fałszywe inwestycje poprzez internetowe platformy transakcyjne. Ważne jest, by ludzie sprawdzali wszystko dokładnie przed zainwestowaniem pieniędzy, by upewnić się, że rozważana przez nich inwestycja jest legalna.” – powiedziała Pauline Smith, dyrektor ds. oszustw w FCA.

Z kolei Mark Steward, dyrektor wykonawczy ds. egzekwowania przepisów i nadzoru rynku z FCA oświadczył: “Ostrzegamy opinię publiczną, by podejrzliwie podchodziła do reklam, które obiecują wysokie zyski z internetowych platform transakcyjnych. Oszuści mogą być bardzo przekonujący, więc zawsze przeprowadzaj dogłębne badania każdej firmy, w którą rozważasz zainwestować, by upewnić się, że to prawdziwa okazja inwestycyjna”.

Zobacz też: GBP/AUD – kurs funta znajduje wsparcie na zniesieniu 61,8%

W przypadku wyboru potencjalnej inwestycji warto kierować się zdrowym rozsądkiem i pamiętać o tym, że “jeśli coś wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to zazwyczaj tak jest”. Pseudo-inwestycje faktycznie dają zarobić, jednak zyski inkasują oszuści, a nie inwestorzy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here