Naga Marketswielka brytania funt gbp ccNowa ankieta wykazała, że ​​ponad 40 proc. Brytyjczyków uważa, że ​​teraz można stosunkowo bezpiecznie inwestować w kryptowaluty.

  • Badanie wykazało, że mieszkańcy UK coraz mocniej uważają kryptowaluty za coś równe akcjom.
  • Ponad 40 proc. jest zdania, że inwestowaniem w BTC jest obarczone takim samym ryzykiem co w akcje notowane na giełdzie.

Brytyjczycy chcą kupować BTC?

Nowa ankieta przeprowadzona przez Piplsay wykazała, że ​​41 proc. Brytyjczyków uważa, że ​​inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z takim samym ryzykiem jak gra na giełdzie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Badanie przeprowadzone na 6070 mieszkańcach UK w wieku powyżej 18 lat sugeruje, że dorośli obywatele Wielkiej Brytanii zaczynają traktować kryptowalutę i giełdę na równych prawach. 45 proc. respondentów nadal postrzega kryptowaluty jako bardziej ryzykowne z tych dwóch.

41 proc. uczestników badania określiło kryptowalutę jako równie bezpieczniejszą jak akcje. 27 proc. respondentów stwierdziło, że nie ma pewności co do tej kwestii.

Prawie 30 proc. respondentów wskazało możliwość włamania i kradzieży jako główny problem dotyczący kryptowalut, podczas gdy względy regulacyjne wzbudziły również obawy u 26 proc. uczestników. Co zaskakujące, zmienność była mniejszym problemem. Jedynie 19 proc. boi się nagłych skoków kursu BTC.

Pomimo rosnącego zainteresowania kryptowalutą, większość respondentów stwierdziła, że ​​nadal jest bardziej skłonna trzymać się z dala od kryptowalut, a 57 proc. Brytyjczyków twierdzi, że nie ma ochoty inwestować.

Wiedza o kryptowalutach

Ankieta Piplsay wykazała też, że większość Brytyjczyków nie ma dużej wiedzy nt. kryptowalut, a 46 proc. uczestników badania twierdzi, że w ogóle nie rozumie idei cyfrowych walut.

Około 35 proc. „pokolenia Z” i millenialsów uważa, że ​​dobrze rozumie kryptowaluty, a 39 proc. określa aktywa cyfrowe jako bezpieczne. Około 37 proc. osób z pokolenia Z i 27 proc. milenialsów planuje w tym roku zainwestować w kryptowalutę. Z kolei tylko 29 proc. „pokolenia Xers” uważa, że ​​rozumie istotę kryptowalut, a 22 proc. jest zdania, że ​​jest to bezpieczna inwestycja. Około 27 proc. planuje zainwestować w kryptowaluty jeszcze w tym roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | pgnig forum | pgnig akcje notowania | dyskusja na temat kursu btc | dax analiza | jsw analiza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here