Naga Markets

Bitcoin cc, kryptowaluty cc, bezpieczeństwo, kłódka, BTC, scam, więzienie, procesRząd Wielkiej Brytanii wprowadza ustawę mającą na celu upoważnienie władz do “zajęcia, zamrożenia i odzyskania” kryptowalut. Ustawa ta ma na celu rozwiązanie problemu nielegalnych finansów, zmniejszenie przestępczości gospodarczej i pomoc w rozwoju przedsiębiorstw.

Kryptowaluty na celowniku 

W czwartkowym ogłoszeniu rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że prawodawcy wprowadzili w Parlamencie ustawę o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej w ramach wysiłków mających na celu wypędzenie “brudnych pieniędzy” z kraju.Ustawa, która po raz pierwszy ogłoszona została przez króla Karola – który w tym czasie był jeszcze księciem – w maju br. podczas przemówienia królowej do obu izb parlamentu Wielkiej Brytanii, ma “rozwiązać problem nielegalnych finansów, zmniejszyć przestępczość gospodarczą i pomóc przedsiębiorstwom w rozwoju.”

Ministerstwo Gospodarki i Finansów tego kraju pracuje również nad włączeniem stablecoinów jako środka płatniczego do swoich ram regulacyjnych.

Projekt ustawy zawiera przepisy ograniczające “biurokrację wokół odpowiedzialności za poufność” i przyznające organom ścigania uprawnienia “do zmuszenia przedsiębiorstw do przekazania informacji, które mogą być związane z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu”, w tym kryptowalut.

– Nowe prawo ułatwi i przyspieszy organom ścigania, takim jak National Crime Agency, zajęcie, zamrożenie i odzyskanie kryptowalut – cyfrowej waluty coraz częściej wykorzystywanej przez zorganizowanych przestępców do prania zysków z oszustw, narkotyków i cyberprzestępczości – wskazał brytyjski rząd dodając, iż wzmocnienie uprawnień w ustawie o dochodach z przestępstwa zmodernizuje przepisy, aby zapewnić, że agencje mogą dotrzymać kroku szybkim zmianom technologicznym i zapobiec finansowaniu dalszej przestępczości przez aktywa.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

– Krajowi i międzynarodowi przestępcy od lat piorą dochody ze swoich przestępstw i korupcji, nadużywając struktur firmowych w Wielkiej Brytanii, i coraz częściej wykorzystują kryptowaluty. Te reformy – długo oczekiwane i bardzo mile widziane – pomogą nam rozprawić się z oboma tymi zjawiskami – dodał Graeme Biggar, dyrektor generalny U.K.’s National Crime Agency.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWartość ETH i ETHW będzie taka sama za 10 lat, twierdzi Chandler Guo
Następny artykułWzrostowy tydzień na rynku pszenicy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here