Naga MarketsCałujące się kobiety z flagami UE i UK na twarzachOstatnie miesiące to okres niemal nieustannej debaty politycznej nad ewentualną datą i formą Brexitu. Mimo, że w chwili obecnej ostatecznym terminem opuszczenia przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich UE jest 12 kwietnia 2019 roku, to po porannych doniesieniach wiele wskazuje na to, że wkrótce termin ten ponownie może zostać przesunięty. Póki co, formalnie wciąż obowiązującym terminem Brexitu jest jednak przyszły piątek. W związku z tym YouGov przeprowadził serię ankiet, w których spytał Brytyjczyków o ich stosunek do formy ewentualnego rozwodu bądź jego zaniechania.


Londyn i Szkocja odbiegają od średniej

Pytanie, jakie postawiono ankietowanym brzmiało: “Jeśli Wielka Brytania nie wypracuje umowy do 12 kwietnia, co według ciebie powinno się stać?”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki przeprowadzonego przez YouGov badania pokazały, że o ile centralne, południowe i północne regiony Wielkiej Brytanii nie miałyby nic przeciwko twardemu Brexitowi, Londyn i Szkocja wolałby pozostać w UE.

Sondaż YouGov
Źródło: www.polishexpress.co.uk

Jak widać na powyższym wykresie, w przypadku braku porozumienia do 12 kwietnia br., aż 48% Londyńczyków i 47% Szkotów wolałoby pozostać w Unii Europejskiej. Jest to znacząca przewagą wobec kolejno 26% i 28%, które nie chciałoby już żadnej umowy wyjścia z UE.

Zdecydowanie inaczej prezentują się natomiast głosy wśród mieszkańców centralnych i zachodnich części Anglii oraz z Walii oraz tych z północy i południa. Tam większość opowiedziała się bowiem za twardym Brexitem.

Badania te idealnie obrazują, że Londyn i Szkocja odbiega od rozkładu głosów charakterystycznego dla całej Anglii i Walii.

Brytyjczycy chcą twardego Brexitu

Biorąc pod uwagę wszystkie wyniki bez podziału na regiony dostrzec można jednak, że niewielką przewagą głosów Brytyjczycy opowiadają się za Brexitem bez porozumienia. Większość z nich zdaje się już być jednak zmęczona stale rosnącą niepewności. Zaledwie 11% Brytyjczyków poparłoby bowiem kolejne przedłużenie negocjacji.

Zobacz także: Brexit: Brak porozumienia sprawi, że dojdzie do ponownego referendum?

Sondaż YouGov
Źródło: www.polishexpress.co.uk

Okazuje się więc, że w przypadku zwołania kolejnego referendum, teoretycznie nic by się nie zmieniło i Brytyjczycy po raz kolejny opowiedzieli by się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Sondażowe różnice są jednak tak niewielkie, że wiele mogłoby zależeć od frekwencji w referendum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKoniec wojny handlowej już wkrótce? Donald Trump jest innego zdania
Następny artykułNovogratz umniejsza wartość Litecoina (LTC) i nawołuje do kupna Bitcoina (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here