Naga MarketsNajnowsze badania wskazują na to, że Brytyjczycy wcale nie chcieliby opuścić Unii Europejskiej, jeśli doszłoby do zwołania nowego referendum w tej sprawie.

Instytutu badań społecznych Netcan przeprowadził ostatnio badania, z których wynika, że aż 59% respondentów zagłosowałoby za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. 41 procent byłoby za opuszczeniem Wspólnoty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Badanie dotyczyło 2048 osób, które odpytywano wielokrotnie w przeciągu ostatnich dwóch lat. Widać w nim wyraźnie jak zmieniały się odpowiedzi na pytania tyczące się tych samych kwestii.

Brexit zaszkodzi gospodarce

Brytyjczycy obawiają się, że opuszczenie Unii Europejskiej będzie miało negatywny wpływ na gospodarkę ich kraju, widzą bowiem, że rząd premier May nie radzi sobie z negocjacjami  tak jak było to na początku 2017 roku.

Co istotne, wynik badania może nasilić trwającą w UK kampanię mającą na celu przeprowadzenie kolejnego referendum ws. umowy dotyczącej Brexitu. Związek zawodowy GMB, przekazujący fundusze na rzecz Partii Pracy opowiada się za nowym referendum, jednak przeciwna takiemu rozwiązaniu jest premier Theresa May.

Zobacz też: Inwestujesz w funta? Przygotuj się na miesiące silnej zmienności

Analityk polityczny John Curtice z Netcan, który prowadził badanie stwierdził, że: “Reputacja brytyjskiego rządu najwyraźniej bardziej ucierpiał niż UE z powodu dotychczasowych postępów w rozmowach nt. Brexitu”.

Obie strony, a mianowicie Wielka Brytania i Unia Europejska chciałyby dokonać ostatecznych ustaleń ‘rozwodu’ do końca listopada, tak by parlamenty brytyjski i europejski miał czas na zawarcie umowy przed dniem wyjścia UK z UE w dniu 29 marca 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here