Naga MarketsBrytyjska premier, Theresa MayAż 432 członków brytyjskiego parlamentu opowiedziało się przeciwko, a 202 było za w sprawie porozumienia dotyczącego Brexitu wypracowanego przez premier Theresę May i Unię Europejską. To niewątpliwie ogromna porażka brytyjskiej premier. Zgodnie z projekcją ekspertów z TDS, taki scenariusz doprowadził do dużej zmienności na funcie szterlingu, który na negatywne informacje zareagował aprecjacją w stosunku do dolara amerykańskiego.


Brak rozwiązania ws. Brexitu oznacza dalsze negocjacje

Na ten moment ciężko oszacować w jaki sposób premier UK planuje przekonać do swojego planu aż 432 posłów. Dzisiejsze głosowanie nie wskazuje drogi, którą zamierzą podążać Wielka Brytania opuszczając struktury Unii Europejskiej. Nie wiadomo również czy brytyjski parlament w ogóle zamierza uszanować wyniki referendum z 2016 roku.

W związku z tym, że Wielka Brytania jest prawnie zobowiązana do opuszczenia UE w dniu 29 marca, May nie ma teraz wyboru i musi wrócić do Brukseli, szukając dalszych rozwiązań dot. umowy handlowej, którą nazywała do tej pory “jedyną opcją”, pozwalającą doprowadzić Brexit do końca, jednocześnie unikając niszczących pod względem ekonomicznym skutków.

Najważniejsze wydaje się potwierdzenie czy rząd premier May może uzyskać poparcie parlamentu na innych warunkach umowy. Najprawdopodobniej już jutro ruszą dalsze negocjacje, a opozycja powinna zaproponować swoją wersję wyjścia z obecnej sytuacji. Dzisiejsze głosowanie zostało odrzucone m.in. przez Partię Pracy i inne partie opozycyjne, ale także przez dziesiątki konserwatywnych parlamentarzystów.

Theresa May oznajmiła, iż już w poniedziałek przedstawi nową propozycję brytyjskiemu parlamentowi z uwzględnieniem niezbędnych poprawek. Jednocześnie uspokaja, iż nie ma zamiaru rezygnować ze swojego dotychczasowego stanowiska. W środę obędzie się wotum zaufania w Izbie Gmin dla rządu pani premier, zainicjowanym przez lidera opozycji Jeremy’ego Corbyna.

Funt szterling silnie zyskuje. Czy to już powrót do wzrostów?

Na informację dot. wyników głosowania para GBP/USD spadła poniżej psychologicznego poziomu 1.2700, a wszystko odbyło się na zwiększonych obrotach. Najprawdopodobniej „smart money” wykorzystało sytuację by podkupić brytyjską walutę po atrakcyjnej cenie i chwilę później cena „wystrzeliła” do góry o ponad 150 pipsów zatrzymując się chwilowo pod dziennym pivotem, w okolicach 1.2850. Wiele wskazuje na to, że kupujący zdołają wynieść cenę powyżej wczorajszego szczytu 1.2925, co będzie oznaczało utworzenie pozytywnej struktury pivotowej, a wskaźniki wolumenowe POC (ciemnoniebieska linia) oraz VWAP (jasnoniebieska linia) zaczną wskazywać przewagę pozycji długich, co z kolei może przełożyć się na wzrosty w kolejnych dniach. Niewątpliwie kluczowym czynnikiem w najbliższych dniach będzie pozostawać dalszy los Brexitu.

Brutalna porażka Theresy May. Nie będzie Brexitu?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here