Naga MarketsBrokerzy Forex: CySEC zawiesza licencję operatorowi marki Libertex
Po prawej Demetra Kalogerou, szefowa CySEC

Ważna informacja dla klientów brokera kontraktów na różnicę (CFD) Libertex: cypryjska komisja nadzoru finansowego (CySEC) poinformowała we wtorek (3 sierpnia 2021 roku) o zawieszeniu w trybie natychmiastowym licencji przedsiębiorstwu Indication Ivnestments Ltd., które jest operatorem marki Libertex.

  • Libertex zdaniem CySEC naruszył cztery istotne zapisy umowy licencyjnej, w tym dotyczące ograniczenia marketingu, dystrybucji i sprzedaży CFD klientom detalicznym
  • Spółka musi podjąć, do dnia 17 września 2021 r., niezbędne działania w celu dostosowania się do wyżej wymienionych przepisów.
  • W tym czasie broker nie może przyjmować nowych klientów oraz depozytów

CySEC zawiesza licencję brokera FX/CFD Libertex

CySEC informuje, że zezwolenie dla firmy inwestycyjnej Indication Investments Ltd o numerze 164/12 zostaje częściowo zawieszone, zgodnie z sekcją 10(1) dyrektywy DI87-05 w sprawie cofnięcia i zawieszenia zezwoleń („DI87-05”), ponieważ istnieje podejrzenie, że doszło do naruszenia następujących zapisów umowy licencyjnej zgodnie z dokumentem CySEC:Artykuł. 42 Rozporządzenia (UE) nr. 600/2014, ponieważ wydaje się, że Spółka nie przestrzega paragrafów 4(1)(d) i 4(e) Dyrektywy DI87-09 w zakresie ograniczenia marketingu, dystrybucji i sprzedaży CFD klientom detalicznym.

Artykuł 22 ust. 1 Ustawy, ponieważ wydaje się, że Spółka nie spełnia w każdym momencie warunku uzyskania zezwolenia określonego w art. 17 ust. 2 Ustawy, dotyczącego wymogów organizacyjnych.

Artykuł 25(1) Ustawy, ponieważ nie wydaje się, aby Firma działała uczciwie, sprawiedliwie i profesjonalnie podczas świadczenia usług inwestycyjnych dla klientów, zgodnie z najlepszym interesem klientów.

  1. Art. 25(3)(a) Ustawy, ponieważ Firma nie wydaje się dostarczać informacji, w tym komunikacji marketingowej, do swoich klientów lub potencjalnych klientów, która jest uczciwa, jasna i nie wprowadza w błąd.

Czasowe zawieszenie licencji dotyczy zakazu rejestracji nowych klientów, reklamowania swoich usług inwestycyjnych, a spółka jest zobowiązana do zamieszczenia na wszystkich swoich stronach internetowych komunikatu o częściowym zawieszeniu zezwolenia i niemożności świadczenia usług. Co więcej, spółka nie może pozwolić swoim obecnym klientom na realizowanie nowych depozytów, chyba że wyraźnie o to poproszą i w tym samym czasie takie depozyty są dokonywane wyłącznie w celu pokrycia wymogów depozytu zabezpieczającego dla istniejących otwartych pozycji.

Spółka musi podjąć, do dnia 17 września 2021 r., niezbędne działania w celu dostosowania się do wyżej wymienionych przepisów.

– W okresie obowiązywania zawieszenia zezwolenia, Firma, pod warunkiem, że jest to zgodne z życzeniami jej obecnych klientów, może kontynuować poniższe działania, bez uznawania takich działań za naruszenie sekcji 9(7)(a) DI87-05: (i) Zakończyć wszystkie własne transakcje oraz transakcje swoich klientów. (ii) Zwrócić wszystkie fundusze i instrumenty finansowe, które są przypisane do klientów – podsumowuje CySEC.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje notowania | kurs franka złoty | akcje nasdaq | newconnect akcje | giełda 11 bit studios | lira turecka euro | kurs korony norweskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here