Conotoxia

FXNet nie znajduje się na liście polecanych brokerów Comparic.pl.

Portal Comparic.pl prowadzi listę polecanych brokerów.

fxnet

FxNet – informacje o brokerze

FxNet LTD to cypryjski broker świadczący usługi finansowe na rynku Forex i CFD słynący z profilu STP oraz stosowania egzekucji rynkowej. Oznacza to, że inwestorzy mogą liczyć na realizację zleceń bez odrzuceń i rekwotowań.

FxNet Limited jest autoryzowany i regulowany przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) licencją o numerze 182/12. Licencja została wydana  na podstawie Cypryjskiej Ustawy o Usługach i Działalności Inwestycyjnej i Rynkach Regulowanych z 2007 roku (Ustawa nr 144(I) /2007), która to dostosowuje odpowiednie zasady prawne Republiki Cypryjskiej do wymagań prawnych Dyrektywy Europejskiego Parlamentu w sprawie Rynków Instrumentów Finansowych (MiFID). FxNet posiada również pozwolenie na prowadzenie działalności transgranicznej na terenie państw członkowskich EOG.

Warunki transakcyjne oraz oferta

Broker oferuje egzekucję rynkową w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że nie spotkają nad odrzucenia zlecenia czy też wtórne wyceny. Zdaniem brokera, wszystkie zlecenie są realizowane po możliwie jak najlepszej cenie. Firma oferuje także elastyczne podejście do kwestii dźwigni finansowej. Nie robi żadnych przeszkód przed różnymi stylami handlu w tym scalping, hedging czy handel automatyczny. Broker zapewnia także ochronę przed ujemnym saldem (rachunki inwestorów nigdy nie mogą być na minusie i nigdy nie mogą oni stracić więcej niż posiadają na koncie) – z tego powodu może być to dobry wybór także dla początkujących graczy.

Broker oferuje swoim klientom najpopularniejszą z platform transakcyjnych – MetaTrader 4 (MT4). Platforma MT4 jest dostarczana za pośrednictwem różnych aplikacji, wedle Twoich preferencji, co pozwala Ci na pełną kontrolę transakcji przez cały czas m.in. rachunku z komputera lub laptopa, ulubionej przeglądarki lub telefonu komórkowego.

Po za tradycyjnym MT$ w ofercie brokera znajdziemy także: platformę MetaTrader 4 na iPhone’a i iPada, wersję na systemy z Androidem, a także platformę transakcyjną w wersji webowej – FxNet WebTrader, do której nie potrzebujesz pobierać absolutnie żadnego oprogramowania, a handel prowadzisz z poziomu swojej przeglądarki.

Dodatkowe usługi

Broker oferuje m.in rachunki islamskie – oznacza to, że możesz wybrać taki rodzaj konta, który nie zawiera opłat naliczanych nocą czyli tzw. swapów. Może być to korzystne rozwiązanie dla graczy przetrzymujących swoje pozycje dłużej niż przez dobę.

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl.

Podsumowanie

FxNet jest członkiem Funduszu Gwarancyjnego dla Inwestorów co oznacza, że firma jest w stanie pokryć ewentualne roszczenia wobec klientów. Istnieje także znacznie mniejsze ryzyko jej niewypłacalności. Po za tym broker jest regulowany przez CySEC oraz MiFID. Bogata oferta edukacyjna, wsparcie w języku polskim oraz niski próg otwarcia konta czyni brokera ciekawą możliwością, także dla początkujących traderów.