Conotoxia

OANDA TMS Brokers – informacje o brokerze

Jeden z najstarszych, działający od 1997 roku, domów maklerskich oferujących obrót instrumentami opartymi o wycenę par walutowych, indeksów, surowców i towarów, kryptowalut, a także akcji.

OANDA TMS Brokers jest regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego a także uczestniczy w systemie rekompensat prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności brokera KDPW zabezpiecza wypłatę środków Klienta do wysokości równowartości 3000 euro w złotych polskich. Nadwyżka ponad tę kwotę zabezpieczona jest w 90% z tym, że górna granica środków objętych systemem rekompensat wynosi równowartość w złotych 22.000 euro.

Klienci OANDA TMS Brokers mogą liczyć na codzienne wsparcie w podejmowaniu trafnych decyzji finansowych. Broker dostarcza bieżące analizy rynkowe i rekomendacje TMS Alerts, czyli informacje dotyczące sygnałów inwestycyjnych dla najpopularniejszych instrumentów finansowych.

Klienci mają do dyspozycji najwyższej klasy platformy inwestycyjne i narzędzia analityczne, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających traderów. Zarządzanie rachunkiem może odbywać się zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. Firma oferuje autorską aplikację do tradingu OANDA TMS Brokers oraz platformę MetaTrader 5.

Dodatkowo dom maklerski OANDA TMS Brokers jako jeden z nielicznych podmiotów detalicznego rynku forex oferuje usługę zarządzania portfelem inwestycyjnym Klienta.

OANDA TMS Brokers warunki handlu

Broker regulowany przez KNF
Wersje językowe strony polska, angielska, hiszpańska, rosyjska, łotewska, litewska
Minimalny depozyt brak
Rodzaje kont STP; MM
Waluta depozytu PLN/USD/EUR/GBP/CHF
Spread rynkowy
Prowizja brak
Maksymalna dźwignia 1:30
Minimalna wartość transakcji 0,01 lota
Hedging Tak
Scalping Tak
Dostępne Instrument CFD na: waluty, indeksy, towary, kryptowaluty, ETFy, futures, opcje
Wpłaty Przelew, Bluecash, Dotpay, Visa, Mastercard
Wypłaty Przelew

Dlaczego warto inwestować w OANDA TMS Brokers?

  1. Niższe koszty

Nowa oferta TMS Connect z transparentnymi spreadami i prostymi zasadami rozliczeń. Możesz handlować bez prowizji na indeksach, walutach, surowcach i kryptowalutach.

  1. Dostęp do rachunku gdzie chcesz i kiedy chcesz

Do swojego rachunku maklerskiego możesz logować się nie tylko przez platformę MT5. Aplikacja OANDA TMS Brokers nieustannie rozwijana jest w oparciu o sugestie Klientów. Zapewnia nie tylko szybszy dostęp do rachunku, ma także zindywidualizowany wygląd, dostosowany do Twoich potrzeb  i intuicyjną nawigację. Teraz swoje inwestycje masz zawsze przy sobie. Możesz też jako pierwszy wykorzystać sygnały inwestycyjne, które dostajesz prosto na swój telefon.

  1. Większe bezpieczeństwo inwestycji

Mniejsza dźwignia oraz ochrona przed ujemnym saldem. W IV kwartale 2018 roku aż 46% Klientów OANDA TMS Brokers inwestujących na rynku walutowym zarabiało!

  1. Analizy i rekomendacje

Eksperci OANDA TMS Brokers pomagają podjąć właściwą decyzję. Zespół analityków zajął pierwsze miejsce w globalnym rankingu trafności prognoz inwestycyjnych agencji Bloomberg i zwyciężył w prestiżowym portfelu foreksowym „Parkietu” 2018.

  1. Wiedza od ekspertów

Dostęp do szkoleń i webinarów dedykowanych dla Klientów. Codziennie o godzinie 9:15 i 11:00 specjalne spotkania live z maklerami i ekspertami DM OANDA TMS Brokers.

  1. Nowa Platforma Inwestycyjna

Platforma MT5 zawiera więcej wskaźników i pozwala na automatyzację zleceń. OANDA TMS Brokers to jedyny polski broker z najnowszą wersją MetaTrader

Historia OANDA TMS Brokers

Pierwszy ślad OANDA TMS Brokers w Polsce sięga roku 1997, kiedy powstało PMPE Treasury Management inaugurujące działalność spółki. Już w 2001 roku został uruchomiony portal walutowy FX Info oraz serwis informacyjno-doradczy TMS Dealing Room.

Historia Domu Maklerskiego OANDA TMS Brokers zaczyna się jednak od 2004 roku, kiedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (później KNF) wydała zezwolenie spółce na prowadzenie działalności maklerskiej w Polsce. Już w 2009 roku TMS Brokers otrzymało swoją pierwszą, prestiżową nagrodę tygodnika FX Week przyznaną za skuteczność prognoz walutowych.

W 2010 roku dom maklerski został nagrodzony przez World Finance tytułem Najlepszego brokera walutowego Europy Środkowowschodniej. Rok później TMS Brokers po raz drugi otrzyma tę samą nagrodę, równolegle debiutując na NewConnect. Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju firmy było uruchomienie serwisu TMS NonStop zapewniającego Klientom spółki stały dostęp do najświeższych informacji rynkowych.

W 2015 roku TMS Brokers uruchamia europejską markę TMS Brokers Europe LTD, która już w kolejnym roku otrzymała licencję MFSA. Rok 2016 to okres wzmożonej ekspansji – TMS Brokers pojawia się na Malcie, Litwie, Łotwie oraz Estonii.

W kolejnym roku TMS Brokers wprowadza do oferty możliwość handlu na kryptowalucie Bitcoin CFD oraz jako pierwszy broker w Polsce uruchamia narzędzie do monitorowania spreadów. W 2018 roku rozszerza natomiast współpracę z firmą MetaQuotes i udostępnia platformę MetaTrader 5, a także wprowadza na rynek innowacyjną aplikację do tradingu mobilnego.

Platformy i rachunki

OANDA TMS Brokers udostępnia w swojej ofercie najnowszą platformę dla traderów indywidualnych firmy MetaQuotes czyli MetaTrader5. Wszystkie oferowane przez brokera aplikacje dostępne są zarówno w wersjach web, desktop jak i tych przeznaczonych na smartfony. Dodatkowo, OANDA TMS Brokers umożliwia korzystanie z autorskiej platformy do tradingu mobilnego – intuicyjnej aplikacji, dostrzeżonej w wielu konkursach branżowych. Więcej www.tms.pl/mobile.

Edukacja inwestorów misją OANDA TMS Brokers

Misją OANDA TMS Brokers jest dbałość o edukację finansową inwestorów. Na stronie TMS znajdziemy również kalendarz szkoleń internetowych, w trakcie których poruszane są kwestie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Cyklicznie odbywają się również spotkania Live Trading, gdzie prezentowana na szkoleniach wiedza wykorzystywana jest na rzeczywistym rynku. W 2018 roku OANDA TMS Brokers zaczął także organizować edukacyjne konkursy dla inwestorów, dzięki którym regularnie mogą oni próbować swoich sił w rywalizacji o nagrody pieniężne i rzeczowe. Więcej na www.tms.pl/mobile.

Dodatkowo, OANDA TMS Brokers regularnie publikuje e-booki i poradniki, w tym:

  • Prognozy inwestycyjne – link
  • Raport FX – link
  • Raport Kryptowalutowy – link
  • Poradnik Początkującego Inwestora – link

Wsparcie i obsługa Klienta

Dedykowani maklerzy OANDA TMS Brokers są dostępni dla Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00. Wszelkie zapytania kierować można: