Naga MarketsDom maklerski nastawiony na klientów detalicznych FXCM, który na początku zeszłego roku otrzymał zakaz świadczenia usług na rynku amerykańskim i zapłacił karę $7 mln w związku z manipulacjami na rachunkach inwestorów, wprowadza do swojej oferty kontrakty różnicy kursowej (CFD) na Bitcoina.

Nowa oferta ma być udostępniana przez spółki zależne FXCM znajdujące się w Wielkiej Brytanii oraz Australii po pozytywnych testach przeprowadzonych przez oddział zlokalizowany w RPA. Specyfikacja handlu instrumentem kryptowalutowym w FXCM wygląda następująco:

  • Trading kierunkowy – otwieranie krótkich i długich pozycji na BTC/USD
  • Bez portfela i cold storage – FXCM oferuje kontrakty CFD bez fizycznej dostawy aktywa
  • Mikrohandel – traderzy mogą otwierać pozycje od wielkości 1/100 BTC

Czego dotyczyły dawne grzechy FXCM?

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) podała, że w okresie pomiędzy wrześniem 2009 roku i co najmniej wrześniem 2014, FXCM angażował się w fałszywe i wprowadzające w błąd praktyki wymierzone bezpośrednio w swoich klientów, ukrywając swoje najważniejsze relacje z głównym animatorem rynków sugerując, że platforma „no dealing desk” nie wprowadza żadnych konfliktów interesów na linii broker – konsument.

W rzeczywistości jednak Market makerzy, z którymi współpracował broker (którzy byli jednocześnie powiązani z nim kapitałowo) oraz dostawcy płynności mieli jednak całkowicie inne podejście, niejednokrotnie otwierając pozycje przeciwstawne do zleceń klientów, aby na nich zarabiać. Następnie animatorzy dzielili się z FXCM częścią zysków w formie “rabatów” od wygenerowanego przychoduConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here