Naga MarketsKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła dzisiaj, że Convergex Execution Solutions LLC, obecnie znana pod nazwą Cowen Execution Services LLC, zapłaci 2,75 mln USD kary. Sankcja wystosowana na firmie brokerskiej jest w ramach rozliczenia opłat za dostarczenie SEC wadliwych i niekompletnych danych dotyczących obrotu papierami wartościowymi zwanymi jaki “blue sheet data”.


“Niebieskie kartki” to prośby o informacje wysyłane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do animatorów rynku, brokerów i/lub izb rozliczeniowych. Blue Sheet dostarczają SEC szczegółowe informacje o transakcjach wykonywanych przez firmę i jej klientów. Informacje obejmują nazwę papieru wartościowego, datę transakcji, cenę, wielkość transakcji oraz listę zaangażowanych stron. Arkusze zawierają prośby o informacje związane z określonymi papierami wartościowymi lub transakcjami i są często wymagane w celu ustalenia, czy miała miejsce jakakolwiek nielegalna działalność lub w celu ustalenia, dlaczego na przykładowy papier wartościowy charakteryzował się dużą zmiennością.

Może Cię zainteresować: CySEC odbiera licencje dwóm brokerom Forex

Zgodnie z zarządzeniem SEC, przez prawie cztery lata w wyniku błędów w kodowaniu, w znacznej liczbie zgłoszeń “niebieskiego arkusza” firmy Convergex Execution Solutions LLC brakowało danych lub informacje były niepełne, w tym informacje identyfikujące klienta, czasy realizacji zlecenia, kody wymiany, identyfikatory typu transakcji i inne informacje handlowe.

W raporcie stwierdzono, że od 1 maja 2012 r. do 28 lutego 2016 r. około 29% zgłoszeń Convergex zawierało niekompletne informacje identyfikujące klienta. Mimo, że w marcu 2012 r. organ regulacyjny sektora finansowego (FINRA) nałożył sankcje na Convergex za niekompletne przedłożenie niebieskiego arkusza, w nakazie stwierdzono, że firma nie podjęła stosownych kroków w celu zapewnienia, że jej niebieskie arkusze przedłożone Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawierają kompletne i dokładne informacje i nie zidentyfikowała braków w tym okresie.

Brokerzy oraz dealerzy na rynku muszą upewnić się, że przekazują pełne i dokładne dane z niebieskiego arkusza do SEC, ponieważ niedopełnienie tego obowiązku może utrudnić nam wykrywanie nadużyć i ochronę inwestorów” – powiedział Joseph G. Sansone, szef jednostki SEC ds. nadużyć na rynku.

Zobacz również: FINRA nakłada $13 milionów kary na Morgan Stanley. Powodem trusty inwestycyjne

Raport wydany przez SEC stwierdza, że Convergex umyślnie naruszył księgi i rejestry brokerów oraz przepisy dotyczące sprawozdawczości. Convergex przyznał się do ustaleń zawartych w zarządzeniu SEC o i zgodził się na poddanie się karze oraz zapłacenie jej w wysokości 2,75 mln USD. Dochodzenie SEC zostało przeprowadzone przez Davida S. Browna i nadzorowane było przez pracowników z działu ds. nadużyć rynkowych. SEC docenia również pomoc FINRA w zakresie dochodzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here