Naga MarketsJeden z największych brokerów CFD notowany na londyńskim parkiecie, Plus500, przedstawił we wtorek wstępne wyniki za rok fiskalny 2018. Chociaż w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma notowała rekordowe przychody, to zaprezentowała gorsze prognozy zysków dla roku następnego. Inwestorzy przyjęli tę informację bardzo negatywnie, w efekcie czego na otwarciu sesji akcje rysowały lukę spadkowa o zasięgu 35%, spadając w szczytowym momencie o ponad 600 dolarów.


Rekordowy rok nie przysłonił słabych prognoz dla 2019

Chociaż Plus500 w 2018 roku osiągnął $379 milionów zysku, co oznacza wzrost o 90% w porównaniu do poprzedniego roku, to w oświadczeniu spółki znalazła się informacja o trudnościach w utrzymaniu tak dobrych rezultatów na przestrzeni 2019 roku. Firma przyznaje bowiem, że za rekordowe rezultaty odpowiada między innymi bardzo dobry pierwszy kwartał roku ubiegłego, w którym na rynku dominowała miana kryptowalutowa. W 2019 wyniki mają być „zdecydowanie” niższe również ze względu na ograniczenia wprowadzone przez ESMA oraz decyzję strategiczną o redukcji kosztów przeznaczanych na marketing.

Komentując wyniki, Asaf Elimelech, dyrektor generalny Plus500, powiedział: “Cieszymy się, że mamy przyjemność poinformować o roku rekordowych liczb i wyników, znacznie wyprzedzających nasze pierwotne oczekiwania. Wyniki te świadczą zarówno o naszych dobrych wynikach operacyjnych, jak i o tym, że różnimy się od naszych kolegów z branży.

“Koncentracja na innowacjach i przywództwie technologicznym nadal przynosi korzyści, poprzez pozyskiwanie nowych klientów i dalszą działalność oraz zwiększanie lojalności klientów już istniejących, co jest widoczne w utrzymującym się trendzie wzrostu liczby klientów”

plus500 akcje

Wykres akcji Plus500 na parkiecie w Londynie nie pozostawia złudzeń – prognoza spadków w 2019 roku nie spodobała się inwestorom, którzy silnie wyprzedawali akcje spółki. Cena testuje okrągły pułap tysiąca dolarów gdzie przebiegają dołki ubiegłoroczne oraz 61,8% zniesienia trendu wzrostowego rysowanego od końca 2016 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here