Naga MarketsPurple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemNieco ponad rok temu broker o czeskich korzeniach – Purple Trading zdecydował się na rozpoczęcie przygody na polskim rynku. Wzorowy pro-kliencki serwis, ogromna ilość promocji oraz nowatorskich inicjatyw w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy – to doskonałe dowody, jak poważnie PT traktuje biznes w naszym kraju. Przypomnijmy jeszcze raz, czym wyróżnia się broker “z ludzką twarzą”.

Purple Trading w pigułce

PT to firma inwestycyjna z czeskimi korzeniami, regulowana w Unii Europejskiej, z siedzibą na Cyprze.. Kluczowym zadaniem jest zapewnienie najlepszej egzekucji zleceń oraz dostarczenie zaawansowanych narzędzi do tradingu, zachowując ludzką twarz obsługi, która jest tak rzadko spotykana w świecie finansów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brand “Purple” został stworzony w 2016 roku przez doświadczonych ludzi ze świata finansów, którzy odnieśli sukces w wielu regionach świata. Na początku spółka zajmowała się zarządzaniem portfelami inwestycyjnymi oraz kojarzeniem zarządzających kapitałem (dostawców strategii) z inwestorami, głównie na rynku FX i CFD. Na ten moment PT udostępnia inwestorom platformę do tradingu oraz wiele innych narzędzi zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i traderów detalicznych.

Przede wszystkim – warunki handlowe

Wspomniałem powyżej, że PT dba o zachowanie ludzkiej twarzy w relacji trader – broker. Jednak na koniec dnia najważniejszą cechą, którą powinien wyróżniać się broker FX/CFD są warunki handlowe. Taka zasada również przyświeca Purple Trading, który w pierwszej kolejności zapewnia klientom możliwie najlepszą egzekucję w połączeniu z uczciwym modelem przetwarzania zleceń i maksymalnie niskimi kosztami transakcji.

W zależności od statusu konta, broker oferuje:

  • prowizję od 5 USD za lot,
  • spready od 0,00002 dla EURUSD, 0,8 dla DAX, 0,03 dla ropy,
  • CFD na najbardziej popularne kryptowaluty.

Ponadto niezależnie od wybranego rachunku, każdy klient:

 • ma dostep do włoskich akcji (nie CFD!),
 • możliwość inwestowania w portfele ETF już od 20 EUR,
 • wsparcia polskiego opiekuna,
 • rachunków w PLN,
 • platformy Ctrader i MT4,
 • zestawu narzędzi i wskaźników Purple.

Broker oferuje swoim klientom również usługi asset managment. Jeśli chcesz kopiować transakcje profesjonalnych traderów, możesz wypróbować tę funkcję w Purple Trading. PT umożliwia podążanie za ruchami traderów, którzy muszą odpowiednio udokumentować swoją historię, zanim Purple umożliwi kopiowanie ich zleceń. Dla bezpieczeństwa klientów udostępniono funkcjonalność CapitalGuard, która pozwala odpowiedzialnie kontrolować straty. Więcej na temat tej funkcjonalności znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się również z tekstem Marcina Nowogórskiego, który opisywał wady i zalety korzystania z zewnętrznych dostawców strategii.

“Przywracamy wiarę w trading”

W przypadku Purple Trading wzniosłe hasła zdecydowanie znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ponieważ broker nie zarabia na stratach swoich klientów, kluczowe dla niego jest, by traderzy byli w stanie utrzymać się na rynku jak najdłużej i tym samym generowali obrót. Dla jeszcze większej transparetności broker regularnie publikuje statystyki egzekucji, dostępne w całości tutaj.

Czas egzekucji zleceń w Purple Trading. Wynik przedstawiony w milisekundach dla EURUSD w sierpniu 2020 roku. Źródło: https://www.purple-trading.com/pl/statystyka-handlu/

Więcej o kulisach działania opowiedział prezes PT – David Varga w szczerej rozmowie z Marcinem Nowogórskim.

A co z hybrydami? Po prostu łączą oba modele? Czy to nie jest tak, że mogą być one albo Market Makerem albo STP dla klienta i to taki broker wybiera bez pytania cię o zdanie? Zatem mógłby zawsze wybierać opcję, która jest dla niego lepsza, a która dla klienta kończy się kłopotliwymi niedogodnościami? 

Tak, jest to jedno z zagrożeń, które wskazałem powyżej. Ty jako trader próbujesz zoptymalizować swoją strategię do określonych niektórych warunków tradingowych, a tymczasem broker może je zmienić według własnego uznania.

My [Purple Trading] stale powtarzamy, że “zapraszamy również zyskownych traderów”, ponieważ nie dostosowujemy warunków transaakcyjnych w zależności od zyskowności klientów i traktujemy wszystkich oraz każde zlecenie tak samo”.

Cała rozmowa dostępna dostępna jest tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here