Naga MarketsCFTC, USA, Comparic
CFTC aktywnie walczy z brokerami opcji binarnych na rynku amerykańskim

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission, regulator rynków finansowych w USA, zintensyfikowała swoje działania przeciwko pozagiełdowym dostawcom usług z zakresu opcji binarnych. Podmiot zamroził aktywa założyciela Vision Financial Partners, Neila Pecker, zarzucając mu oraz jego przedsiębiorstwu wyłudzenie 3 milionów dolarów od 120 klientów.


CFTC w oficjalnym komunikacie podało, że domniemani sprawcy oszustwa zapewniający pozagiełdowy handel na opcjach binarnych mieli przywłaszczyć 2 miliony ze wspomnianej sumy na swój własny użytek. Vision Financial Partners działał jako broker wprowadzający (IB) zachęcający obywateli Stanów Zjednoczonych oraz Kanady do otwierania rachunków u zagranicznych brokerów OB– należy zwrócić uwagę, że handel na opcjach binarnych w USA jest oficjalnie nielegalny.

Mimo licznych ostrzeżeń wydawanych przez kanadyjskie agencje regulujące rynki finansowe przeciwko przedsiębiorstwom działającym na terenie kraju bez odpowiednich licencji, jest to pierwszy przypadek w którym sprawcy rzekomego naruszenia zostali zidentyfikowani i usłyszeli zarzut oszustwa.

Korzystaj z usług sprawdzonych brokerów OB. Sprawdź podmioty polecane przez Comparic.pl.

W lutym British Colombia Securities Commission ostrzegała przeciwko działaniom prowadzonym przez Vision Trading Advisors (VTA). Przedsiębiorstwo na swojej stronie internetowej twierdziło, że jest zarejestrowane na Florydzie, zachęcając mieszkańców Kanady do otwierania rachunków w Binex Markets (podmiot zarejestrowany w Londynie).

VTA zalecała transferowanie klienckich środków na rachunki Vision Financial Partners. Poprzez kierowanie funduszy na własne konta ora podmiotów pomocniczych, domniemany twórca piramidy finansowej Neil Packer, oraz jego przedsiębiorstwo, był wstanie zgromadzić wspominane wcześniej 3 miliony dolarów.

Oba podmioty oskarżone w sprawie nieprawdziwie twierdziły, że są licencjonowane jako Commodity Trading Advisors (CTA) na rynku Stanów Zjednoczonych. CFTC pracowało nad sprawą przy ścisłej współpracy z kilkoma innymi regulatorami rynków finansowych, między innymi z brytyjskim FCA oraz cypryjskim CySEC.

Portal Comparic.pl informował w lutym, że CFTC przy współpracy z SEC (Securities Exchange Commission) doprowadził do nałożenia kary $11 milionów na innego brokera opcji binarnych, Banc de Binary. Sprawa dotyczyła nielegalnego rejestrowania amerykańskich inwestorów na platformie tradingowej.

Za financemagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here