Naga MarketsBroker opcji binarnych zrzeka się licencji CySEC

Jak czytamy w dzisiejszym oświadczeniu Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) regulowany dotąd broker opcji binarnych, Dragon Options Ltd działający po marką Tao Trade dobrowolnie zrzekł się licencji cypryjskiego odpowiednika KNF. 


Dragon Options pozyskało licencję CySEC jeszcze w 2014 roku i od tamtej pory oferowało swoje usługi obywatelom Unii Europejskiej na podstawie swobody przepływu usług i kapitału. Od 6 listopada 2017 roku spółka nie może kontynuować dotychczasowej działalności i ma trzy miesiące na uregulowanie wszystkich kwestii spornych ze swoimi klientami.

A tych było całkiem dużo. Jeszcze w marcu tego roku CySEC zawiesił licencję Dragon Options z powodu, jak to określa sama Komisja, spornych kwestii prawnych. Fakt iż broker cieszył się licencją CySEC aż do listopada wskazuje na to, że krótko po marcowym zawieszeniu Komisja jak i Dragon Options znaleźli wspólny język, który pozwolił na załagodzenie sporu.

Nie wiadomo co dokładnie spowodowało rezygnację brokera z licencji CySEC. Wiadomym jest natomiast to, że cześć z klientów Dragon Options wciąż oczekuje na wypłatę powierzonych spółce środków. Rezygnacja z dalszej działalności jest spowodowana rosnącymi kontrowersjami wokół całej branży opcji binarnych. W październiku informowaliśmy bowiem o przegłosowaniu przez izraelski Knesset ustawy całkowicie zakazującej oferowanie opcji binarnych.

O opcjach binarnych głośno jest nie tylko w Izraelu. Australijska Komisja Nadzoru Rynków Finansowych poinformowała wczoraj o zakończeniu śledztwa w sprawie dwóch osób, które nielegalnie oferowały obrót takimi instrumentami. Wydaje się, że cała branża przesiąknięta jest różnymi rodzajami oszustw o czym świadczyć może przymusowa likwidacja dwóch podmiotów oferujących opcje binarne w Wielkiej Brytanii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here