Naga MarketsWydawać by się mogło, że obowiązujące od 1 sierpnia 2018 r. regulacje ESMA nie tylko niekorzystnie wpłyną na komfort traderów, ale też wprowadzą swego rodzaju stagnację wśród firm brokerskich. Prosta logika wskazywałaby, że wraz ze spadkiem dźwigni i kryzysem reputacyjnym w branży, brokerzy stracą zainteresowanie europejskim rynkiem, a w szczególności Polską. Tymczasem za naszą południową granicą znaleźli się ludzie, którzy dostrzegli nowe możliwości w świecie post-ESMA. I tak oto w Polsce pojawia się nowy broker, który według zapowiedzi prezesa – Davida Vargi – ma zamiar przywrócić wiarę w trading i uczynić trading znowu wielkim. Ten broker to Purple Trading.


Garść informacji

Purple Trading to marka prowadzona przez L.F. Investment Limited, firmę inwestycyjną regulowaną przez CySEC. Projekt, który wyrósł w 2016 roku, swoje początki biorąc w firmie technologicznej Purple Technology s.r.o. zlokalizowanej w czeskim Brnie. Mimo względnie krótkiej historii marki Purple Trading, osoby, które odpowiadają za jej rozwój posiadają blisko 10-letnie doświadczenie w branży inwestycyjnej. Spółka posiada zezwolenie CySEC na świadczenie usług inwestycyjnych na terenie prawie całej Unii Europejskiej, w związku z czym jest zarejestrowana (notyfikowana) przez lokalne organy regulacyjne, takie jak FCA, Czeski Bank Narodowy, NBS, BaFin jak i również nasz rodzimy KNF. Jak podkreśla CEO Purple Trading, broker posiada wyłącznie licencję STP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Purple Trading to nie tylko broker z siedzibą na Cyprze, ale też kilkudziesięcio-osobowa firma technologiczna funkcjonująca w czeskim Brnie. Dzięki temu firma może sobie pozwolić na oferowanie narzędzi dla traderów oraz usług skrojonych pod potrzeby inwestorów.

Czego mogą oczekiwać polscy klienci?

W swoich wypowiedziach David Varga wielokrotnie podkreślał prokliencką postawę brokera. Purple Trading działając w modelu STP nie polega na stratach klientów, stąd pożądanym przez firmę klientem jest trader, który utrzymuje się na rynku w długim terminie, generując stabilny obrót. Natomiast każdy inwestor zmagający się bezskutecznie z rynkiem może liczyć na to, że Purple dołoży starań by go wesprzeć.

Aby poprzeć swoje twierdzenia, Purple Trading regularnie publikuje statystyki egzekucji (tj. rekwotowań i poślizgów). Natomiast w polityce egzekucji przeczytamy, że dostawcami płynności dla Purple Trading są między innymi tak uznane na rynku marki jak LMAX i IS Prime.

Dla polskich klientów broker przygotował m.in:

  • Ofertę Forex, CFD, ETF i krypto (trwają pracę nad poszerzaniem oferty)
  • wsparcie polskiego opiekuna klienta,
  • możliwość prowadzenia rachunku w PLN,
  • przyjazną i treściwą stronę w języku polskim.

Od każdej transakcji broker pobiera opłatę w formie prowizji, która waha się w zależności od wyboru rodzaju konta od 10 do 5 USD za lot. Spready zdecydowanie można określić rynkowymi, a ich aktualną wartość można sprawdzić tutaj. Wyznając zasadę, iż proste rozwiązania są najlepsze, Purple Trading oferuje swoim klientom handel na najbardziej popularnych platformach: MetaTrader 4 oraz cTrader.

Coś dla zapracowanych

Broker oferuje usługi umożliwiające odpowiednim klientom kopiowanie najlepszych traderów, których strategie i wyniki są skrupulatnie weryfikowane przez pracowników Purple Trading. Aby cały proces przebiegał bezpiecznie utworzono narzędzie CapitalGuard, które stale monitoruje status każdej transakcji i zapobiega stratom, jeśli przekroczą one założone przez Ciebie poziom. Z drugiej strony rentownym inwestorom, którzy osiągają stabilne zyski na rynku Purple umożliwia dzielenie się swoją strategią i czerpanie dodatkowych profitów. Zdecydowanie przełomowym na rynku jest fakt, iż z racji, że firma posiada licencję zarządzania aktywami, umożliwia swoim inwestorom zakup 5 różnych typów portfeli ETF.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty Purple Trading i podzielenia się swoją opinią w komentarzu.


CFD to złożone instrumenty i niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty pieniędzy w sposób gwałtowny z uwagi na wykorzystanie dźwigni. 70,5% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze handlując CFD z tym dostawcą. Liczba ta oparta jest o okres od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2018. Powinieneś rozważyć czy rozumiesz, jak działają CFD i czy jesteś w stanie ponieść wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na rynku walutowym z użyciem depozytu zabezpieczającego niesie wysokie ryzyko i może nie być właściwy dla każdego inwestora. Wysoki poziom dźwigni może działać zarówno przeciwko tobie, jak i dla ciebie. Zanim zdecydujesz się handlować na rynku walutowym powinieneś starannie przemyśleć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz apetyt na ryzyko. Istnieje możliwość, że mógłbyś stracić część lub całość zainwestowanych środków, a tym samym nie powinieneś inwestować środków, na których stratę nie możesz sobie pozwolić. Miej świadomość wszystkich zagrożeń związanych z handlem na rynku walutowym i poszukaj porady niezależnego doradcy finansowego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.
Purple Trading jest znakiem handlowym, którego właścicielem jest L.F. Investment Limited, licencjonowana cypryjska firma inwestycyjna regulowana przez CySEC – nr licencji 271/15.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here