Naga MarketsUrząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że w piątek, 24 czerwca 2020 r. na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego umieszczony zostały podmiot: Prometheus Ltd. – do którego należy marka handlowa DowMarkets działająca pod witryną dowmarkets.com.

  • DowMarkets trafia na listę ostrzeżeń publicznych KNF

KNF wpisuje DowMarkets na listę ostrzeżeń

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że w sprawie podmiotu Prometheus Ltd. – do którego należy marka handlowa DowMarkets zostało złożone zawiadomienie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi dot. prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Art. 178. [Przestępstwo nieuprawnionego obrotu instrumentami finansowymi]
Kto bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia zawartego w odrębnych przepisach albo nie będąc do tego uprawnionym w inny sposób określony w ustawie, prowadzi działalność w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, podlega grzywnie do 5 000 000 zł..

Przestrzegamy przed korzystaniem z usług podmiotów znajdujących się na liście ostrzeżeń KNF. Przed zdeponowaniem skorzystaniem z usług finansowych / zdeponowaniem pieniędzy na rachunek jakiegokolwiek podmiotu, upewnij się, że posiada on zezwolenie na prowadzenie działalności od regulatora.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych znajduje się pod linkiem >>

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here