Naga MarketsWywodzący się ze Szwajcarii broker bankowy Swissquote poinformował we wtorek o przejęciu luksemburskiej instytucji finansowej Internaxx za kwotę prawie 28 milionów EUR. Klienci Internaxx to w głównej mierze to zagraniczni inwestorzy oraz konsumenci poszukujący dostępu do międzynarodowych instrumentów finansowych oraz bezpieczeństwa europejskiego podmiotu bankowego. Dzięki przejęciu Swissquote umacnia swoją pozycję na rynku Starego Kontynentu.

Transakcja opiewająca na 27,7 mln EUR została w pełni sfinansowana ze środków własnych banku. Prezes grupy Swissquote, Marc Bruki stwierdził, że „nieograniczony dostęp do rynków europejskich staje się niezwykle istotny, szczególnie w obliczu zbliżającego się Brexitu. Nabywając Internaxx celujemy w dalszą konsolidację naszej branży, stając się pierwszym i głównym wyborem dla międzynarodowych klientów za sprawą wyspecjalizowanych usług”


Newsy Comparic wspiera broker
ALFA-FOREX 
z licencją CySEC od 2004 r.
SPRAWDŹ niskie spready, konta PAMM i kantor walut

Internaxx działa na rynku nieprzerwanie od 2001 roku obsługując obecnie około 12 tysięcy osób, posiadając ponad 2 miliardy EUR aktywów w zarządzaniu. W zeszłym roku spółka raportowała przychody na poziomie 10 milionów, przynosząc zyski akcjonariuszom nieprzerwanie od dwunastu lat.

Główny sternik Internaxx, Dave Sparvell, w następujący sposób komentował połączenie ze Swissquote: „Nasz nowy partner posiada zasoby, rozmiar i platformy, które pozwolą przyspieszyć nasze ambicje dostarczania klientom jak najszerszej gamy produktów i usług”.

Operujący dotychczas w przestrzeni instytucjonalnej bank Swissquote może teraz otworzyć się na klientów detalicznych z Unii Europejskiej i na wszystkich klasach aktywów. Działające wcześniej biuro w Londynie miało licencję na FX, a zbliżający się brexit zagraża możliwości świadczenia usług na rynkach UE. Przejmując Internaxx Swissquote zapewnił sobie tym samym hedge na brexit oraz szersze możliwości świadczenia usług.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here