Naga MarketsNawet 13,6 mln USD mogło zniknąć w wyniku nielegalnej działalności CEO Exential
Nawet 13,6 mln USD mogło zniknąć w wyniku nielegalnej działalności CEO Exential

Sydney Lemos, 36-letni właściciel firmy brokerskiej Exential, któy obiecywał podwojenie kapitału swoich klientów został aresztowany pod zarzutem oszustwa.


Kontrowesje wokół Exential ciągną się już od lipca zeszłęgo roku, kiedy to firma została zamknięta przez Departament Rozwoju Gospodarczego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Już wówczas Lemos w zamian za wpłątę w wysokości 25 000 USD obiecywał podwojenie rachunku klienta.

Regulatorzy zwrócili uwagę na Exential w momencie, gdy do sieci przedostały się maile wysłane przez Lemosa, w których gorąco namawiał na inwestycję, która przyniesie zyski na poziomie 100%. Efektem kilkumiesięcznego śledztwa było aresztowanie przedsiębiorcy 21 grudnia minionego roku.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Lemos mógł otworzyć nawet 18 tysięcy rachunków i zdefraudować kwotę przekraczającą 13,6 mln USD. Wśród oszukanych przez Lemosa klientów Exential znajdują się zarówno mieszkańcy Zjednoczonych Emirató Arabskich jak i obcokrajowcy. Jedna z klientek firmy, Sarah, będąca mieszkanką Republiki Południowej Afryki ubolewa nad stratą kapitału i obawia się, że odzyskanie pieniędzy będzie niemożliwe.

Lemos dotychczas zwodził oszukanych którzy chcieli wypłacić zyski lub kapitał początkowy potrzebą przeprowadzenia długotrwałej procedury mającej na celu przeciwdziałaniu zjawisku prania brudnych pieniędzy. Organem mającym przeprowadzać kontrolę miał być australijski odpowiednik KNF.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcja na dziś – CALL na Silver
Następny artykułGeneral Motors na celowniku Trumpa
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here