TMS


scma, ponzi scheme, piramida finansowa, ComparicDziś informowaliśmy o nałożeniu kary na australijski bank Westpac w wysokości 2,4 mln USD za celowe manipulacje stopą BBSW, co jest równoważne ze złamaniem regulacji Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych (ASIC). Po zamrożeniu aktywów na początku tego roku australijski regulator finansowy ASIC ogłosił, że anulował australijską licencję usług finansowych (AFS) detalicznemu emitentowi instrumentów pochodnych OTC, AGM Markets Pty Ltd.


Firma celowo wprowadzała w błąd i oszukiwała swoich klientów

Firmy należące do AGM obejmują AlphaTrade Group i FirstIndex (firstindex.com). W dochodzeniu ASIC stwierdzono, że działalność AGM w zakresie usług finansowych obejmowała model biznesowy, który nie spełniał wymogów australijskich regulacji finansowych. Firma AGM naruszyła je w następujący sposób:

  • Udzielała porad finansowych dotyczących papierów wartościowych i udziałów emerytalnych nie posiadając na to zezwolenia;
  • Była zaangażowana w działania, które miały na celu wprowadzenie w błąd i oszukanie swoich klientów;
  • Firma nie dysponowała odpowiednimi zasobami ludzkimi, aby przeprowadzać ustalenia w zakresie nadzoru, wykazując słabą postawę wobec przestrzegania przez nią i jej przedstawicieli przepisów dotyczących usług finansowych;
  • Nie dysponowała odpowiednimi uzgodnieniami w zakresie zarządzania konfliktami interesów;
  • Nie zrobiła wszystkiego, co konieczne, aby zapewnić, że usługi finansowe objęte licencją były świadczone sprawnie i uczciwie;

Zobacz również: Nalot policji na 19 “łowców frajerów”. Wyłudzili od inwestorów 18 mln zł

ASIC wszczęła również postępowanie przeciwko AGM Markets w sprawie ww. zarzutów. Aby zminimalizować wpływ anulowania licencji na przeszłych i obecnych klientów AGM, licencja będzie obowiązywała do dnia 31 grudnia 2018 r.. ASIC zauważa, że AGM ma prawo odwołać się do Administracyjnego Kolegium Odwoławczego.


Partnerem aktualności ekonomicznych w portalu Comparic.pl jest Alfa-Forex, broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRopa WTI kontynuuje spadki – kurs zmierza do szacowanego celu
Następny artykułDino Polska: Dobre wyniki za III kw. 2018 r.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. Od 2016 roku członek projektu Domu Traderów. Od 2017 roku współtwórca strony www.m1coop.com. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here