Naga MarketsChoć w kampanii prezydenckiej w Polsce nikt nie mówi o kryptowalutach, w USA sprawa wygląda choć trochę inaczej. Do wyścigu do Białego Domu dołączył Brock Pierce, przedsiębiorca z rynku kryptowalut. Poinformował o tym na Twitterze 5 lipca.

  • Brock Pierce to znany inwestor z rynku kryptowalut. 
  • Teraz kandyduje w wyborach do Białego Domu.

Brock Pierce: fan bitcoina i były aktor przyszłym prezydentem?

Pierce jest znany nie tylko z rynku blockchaina, ale też filmów. Zagrał jako nastolatek w filmie „Potężne kaczory”. To familijna komedia o drużynie hokejowej złożonej ze szkolnych “przegrywów”, która zaczyna odnosić sukcesy.

Dziś widać, że jego ambicje nie dotyczą już ani kina, ale też nie tylko biznesu. Przyznał, że chce zostać prezydentem USA. W swoim tweecie stwierdził, że “Ja, Brock Pierce, ubiegam się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

Najprawdopodobniej wystartuje w wyścigu prezydenckim jako polityk niezależny. W każdym razie nic nie wiadomo o tym, by miała go poprzeć jakaś partia polityczna.

Kandydat bez szans

Powiedzmy to jednak szczerze: nie ma on żadnych szans na sukces. Dlaczego więc kandyduje? Zapewne chodzi mu o promowanie siebie jako biznesmena oraz rynku, na którym działa.

Podobnie do tematu pół dekady temu podszedł John McAfee, który walczył o prezydenturę, ale przy okazji promował temat cyberbezpieczeństwa. W prawyborach widzieliśmy też Andrew Yanga, który chciał zostać kandydatem z ramienia Partii Demokratycznej. On również promował w czasie swojej kampanii blockchaina i kryptowaluty (a przy okazji też dochód gwarantowany).

Dziś w walce o Waszyngton liczą się jednak nadal tylko Joe Biden i Donald Trump, z których to ponoć ten pierwszy ma większe szanse na sukces. Zauważmy jednak, że sytuacja wyglądała podobnie w 2016 r., gdy w badaniach opinii publicznej wygrywała Hillary Clinton.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here