Naga MarketsbahZarząd British Automotive Holding (BAH) podjął uchwałę w sprawie zawieszenia na czas nieokreślony polityki dywidendowej spółki, obejmującej okres od 2016 do 2020 roku, podała spółka. Zarząd nie będzie wypłacał akcjonariuszom dywidendy zaliczkowej, jak również nie będzie rekomendować akcjonariuszom podjęcia uchwały w sprawie wypłaty dywidendy, podała spółk.

“Powodem zawieszenia na czas nieokreślony polityki dywidendowej spółki są opublikowane przez zarząd emitenta raportem bieżącym nr 36/2019 z dnia 12 sierpnia 2019 r. wybrane skonsolidowane dane szacunkowe grupy kapitałowej emitenta obejmujące okres I półrocza 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

Mając na uwadze powyższe, stosownie do podjętej przez zarząd emitenta uchwały, zarząd nie będzie wypłacał akcjonariuszom spółki dywidendy zaliczkowej, jak również nie będzie rekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy podjęcia uchwały w sprawie wypłaty dywidendy na rzecz akcjonariuszy spółki, podano także.

Na zawieszenie polityki dywidendowej spółki zgodę wyraziła także rada nadzorcza.

British Automotive Holding (BAH) miał szacunkowo w I półroczu przychody ze sprzedaży na poziomie 554,9 mln zł, wynik na sprzedaży 59,4 mln zł, wynik na działalności operacyjnej 6,6 mln zł i wynik netto z działalności kontynuowanej 1,1 mln zł.

Źródło: ISBnews

Orbex
gpw

Sytuacja na wykresie:

Spółka otrzymała dzisiaj dwa ciosy. Pierwszym były słabsze wyniki, a drugim decyzja o zawieszeniu polityki dywidendowej. Efekt jest bardzo gwałtowny. Mocne spadki i realna perspektywa sięgnięci ahistorycznych minimów.

bah
źródło xStation 5

Czytaj także: Moonlit z umową na wydanie i promocje nowej gry. Tytuł pojawi się na platformie Steamtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here