Naga MarketsBritish Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

bah
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w trakcie poniedziałkowej sesji o około 5% przy najwyższych obrotach od kilkunastu sesji, przekraczając poziom 2,70 zł. Powodem zwyżki była informacja o wynikach sprzedaży w kwietniu. Z raportu wynika, że spółka sprzedał w tym miesiącu 304 samochody co oznacza wzrost o 7% w porównaniu z poprzednim rokiem. Sprzedaż do dilerów spoza grupy kapitałowej wzrosła aż o 36%. W sumie wartość sprzedanych samochodów w kwietniu wyniosła 51 mln zł, co akurat jest niższym wynikiem o 9%. Z kolei licząc wynik od początku roku, spółka zwęszyła wartość sprzedaż do 312 mln zł, co jest wynikiem lepszym niż w analogicznym okresie poprzedniego roku o 39%. Kurs wybił wczoraj kwietniowe maksima, co sugeruje zakończenie korekty i powrót do wzrostów. Obecnie celem popytu powinien być szczyt z połowy marca.

Orbex

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce.

tim
źródło xStation 5

Niezwykle udany kwiecień, a także początek maja notuje TIM. Powodem dynamicznej zwyżki była publikacja przed kilkunastoma dniami fenomenalnych wyników za 2018 rok. Spółka wypracowała 15,09 mln zł zysku netto wobec 3,84 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 19,86 mln zł wobec 3,17 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 830,26 mln zł wobec 719,17 mln zł rok wcześniej. Spółka zamierza wypłacić także ponad 1,1 mln zł dywidendy. Wczoraj rano na stronach Domu Analiz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych opublikowana została rekomendacja dla spółki. Analitycy zakładają, że firma ma potencjał do 35% wzrostu ceny do poziomu 11,50 zł. Analitycy uważają, że świetne wyniki za zeszły rok to dopiero początek mocnej serii. Ich zdaniem w 2019 roku spółka poprawi przychody o niemal 10%, a zysk o ponad 34%. Podobną dynamikę wzrostu przychodów prognozuje się na lata 2020-21. Na wykresie widać, że akcje mimo wzrostu nadal są dość nisko na tle historycznym. Akcjonariuszom można życzyć zwyżki takiej jak z lat 2015-16.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here