Naga MarketsBritish Automotive Holding (BAH) podtrzymuje plan wypłaty dywidendy, niezależnie od sytuacji związanej z wypowiedzeniem umowy importerskiej z Jaguar Land Rover (JLR), poinformował prezes Mariusz Książkiewicz.

“W kwestii wypłaty dywidendy – wszystko zostaje utrzymane. Ta sytuacja nie ma wpływu na nasze wcześniejsze decyzje w tej sprawie. Wejdziemy zaraz w tryb negocjacji z JLR, liczymy na nasze umocnienie pozycji liderskiej” – powiedział Książkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiceprezes Arkadiusz Miętkiewicz również potwierdził, że spółka chce utrzymać wypłatę dywidendy na poziomie do 80% zysku netto.

Książkiewicz zapewnił także, że nie zamierza podejmować w obecnej sytuacji decyzji o charakterze inwestycyjnym jako główny udziałowiec BAH.

“Jako udziałowiec podchodzę do moich inwestycji długoterminowo, ta sytuacja nie jest tragedią – po prostu będziemy rozwijać się jako podmiot motoryzacyjny” – dodał Książkiewicz.

Zobacz także: Wycena BAH mocno uderza w wartość Portfela Dywidendowego!

Wczoraj BAH podał, że JLR wypowiedziało umowę importerską między JLR a British Automotive Polska, wchodzącą w skład grupy kapitałowej BAH. Zgodnie z treścią wypowiedzenia umowa, na mocy której British Automotive Polska pełni rolę generalnego importera marek Jaguar i Land Rover w Polsce, przestanie obowiązywać 1 sierpnia 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here