Naga MarketsBritish Automotive Holding to importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

bah

Spółka była najjaśniejszym punktem wtorkowej sesji na warszawskim parkiecie. Jej akcje drożały o ponad 32% przy mocno podwyższonych obrotach. Na wykresie cena dotarła pod poziom 2 zł, będący poziomem poprzedniego szczytu. Wydaje się, że w końcu pojawia się okazja na przełamanie serii coraz niżej położonych ekstremów. Powodem zwyżki była kluczowa informacja dla firmy czyli otrzymanie od Jaguar Land Rover listu intencyjnego potwierdzające wolę dalszej współpracy. Dotychczasowa umowa kończy się w 2020 roku. Jest to zdecydowanie pozytywna wiadomość, która powinna rozwiać pewne obawy o najbliższa przyszłość spółki. Warto mieć na uwadze, że BAH odpowiada za około połowę sprzedaży aut Jaguar Land Rover w Polsce. Wcześniej spółka przekazywała pozytywne informacje m.in. o rosnącej o 12% sprzedaży samochodów w grudniu.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – JSW, Bogdanka, Polski Bank Komórek Macierzystych

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Spółka zaliczyła bardzo słabą sesję we wtorek, tracąc niemal 3% przy nie najniższych obrotach. Sytuacja na wykresie sugeruje, że kurs może niebawem ponownie testować strefę wsparcia okolic 2,20 zł. Co zaskakujące, powodem spadków była informacja o rekordowo wysokich przychodach. Spółka podała, że przychody za grudzień wyniosły około 204 mln USD, co wprawdzie oznacza, że były niższe o 5% niż przed rokiem, aczkolwiek sam grudzień był najmocniejszym miesiącem w całym ubiegłym roku, który w całości przyniósł bardzo mocne wyniki. Warto pamiętać, że spółka w ostatnich latach najlepsze wyniki odnotowuje właśnie w ostatnim kwartale roku, a mocny grudzień jest sygnałem, że podobnie może być i tym razem. Dlaczego więc, grudzień wypada słabo w porównaniu z poprzednim rokiem? Grudzień 2017 roku wzmocniony był dużą jednorazową transakcję sprzedaży kart graficznych, stąd rekordowy wynik tego roku jest odrobinę niższy. Podażowa reakcja rynku wskazuje na trwający negatywny sentyment do spółki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here