Naga MarketsBritcoin może być stablecoinem, niekoniecznie CBDC, twierdzi Bank AngliiDuża część depozytów konsumentów w bankach detalicznych może przejść na waluty cyfrowe, jeśli rządy zaczną je oferować, wskazał Bank Anglii (BOE) w dokumencie dyskusyjnym na temat potencjalnego wdrożenia waluty cyfrowych banków centralnych (w skrócie CBDC).

  • CBDC nie jest jedyną opcją jaką pod uwagę bierze BOE. Wśród nich znajduje się również emisja stablecoiny
  • Jak przyznają przedstawiciele instytucji nowy cyfrowy pieniądz mógłby być „programowalny”: konsument mógłby go wydać na przykład tyle w celu opłacenia konkretnych usług lub zakupu dóbr
  • Najnowszy raport banku centralnego przypomina, że projekt jest cały czas w stanie rozpoznania i minie co najmniej kilka lat zanim jakiekolwiek zmiany (jeżeli w ogóle) zostaną wdrożone
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bank Anglii publikuje dokument badawczy dotyczący Britcoina

Bank centralny Wielkiej Brytanii przeprowadził modelowanie wpływu wprowadzenia cyfrowych form pieniądza na sektor bankowości detalicznej i w jednym ze scenariuszy rozważał co stałoby się, gdyby jedna piąta wszystkich depozytów przeszła na waluty cyfrowe. BOE stwierdził, że jakakolwiek realokacja gotówki na dużą skalę może wpłynąć wyraźnie na rynki pieniężne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ustalenia te wskazują na zakres i złożoność problemów pojawiających się w miarę jak banki centralne rozważają modernizację sposobu funkcjonowania systemów gotówkowych i płatniczych. BOE wraz z wieloma innymi bankami centralnymi rozważa możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty, która usprawniłaby działanie płatności online.

– Żyjemy w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie, w którym sposób dokonywania płatności i posługiwania się pieniędzmi szybko się zmienia. Perspektywa stablecoinów jako środka płatniczego i pojawiające się propozycje CBDC wygenerowały mnóstwo kwestii, które banki centralne, rządy i społeczeństwo jako całość, muszą starannie rozważyć i zająć się nimi – powiedział prezes BOE Andrew Bailey w oświadczeniu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Britcoin jako “stablecoin”?

Cyfrowy funt (roboczo nazywany Britcoinem) byłby emitowany bezpośrednio do konsumentów, a nie za pośrednictwem banków, powiedział w wywiadzie dla Sky News w poniedziałek zastępca gubernatora Banku Anglii Sir Jon Cunliffe . Miałby on nosić nazwę “stablecoina”, aby odróżnić się od bitcoina.

– Depozyty wypływałyby z systemu bankowego. System bankowy musiałby przyciągnąć fundusze, prawdopodobnie z rynków hurtowych, ponieważ straciłby depozyty detaliczne. Mogłoby to podnieść koszt kredytu o jedną piątą procenta – wynika z modelowania BOE.

invest

Jeśli chodzi o ramy czasowe wprowadzenia tego rozwiązania Cunliffe powiedział, że BOE jest nadal w fazie badawczej. “To kilka lat, zanim coś takiego mogłoby zostać wprowadzone”.

W dokumencie stwierdzono, że cyfrowa waluta mogłaby pobudzić aktywność gospodarczą, przyczyniając się do szybszych, tańszych i bardziej efektywnych płatności.

– Każda z tych propozycji, niezależnie od tego, czy są to stabilne monety, czy waluty cyfrowe banku centralnego, oferują potencjał do obniżenia kosztów dla przedsiębiorstw – dodał Cunliffe.

To również rzuca ryzyko przejścia z obecnych form pieniądza do bardziej cyfrowej formy. BOE zasugerował, że konieczny będzie okres przejściowy, który ograniczy tempo migracji.

– Jakakolwiek realokacja gotówki na dużą skalę w systemie finansowym może potencjalnie wpłynąć na sposób funkcjonowania rynków pieniężnych. W związku z tym istnieje ryzyko pewnych zakłóceń na rynkach pieniężnych w krótkim okresie, w miarę pojawiania się nowych form pieniądza cyfrowego. Ale w dłuższej perspektywie rynki te powinny się dostosować – napisano w badaniu.

Cyfrowe pieniądze mogą być również programowalne, powiedział Cunliffe, przytaczając przykład “dawania dzieciom kieszonkowego, ale programowania w ten sposób, aby nie można było ich wydać na słodycze”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje cd projekt | waluty online | dax forum | kurs pzu | kurs datawalk | bitcoin kurs 2020 | notowania asseco |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here