Naga MarketsNa przestrzeni ostatnich lat, spółka Briju stała się jednym z dominujących producentów biżuterii na rynku polskim. Decydującym segmentem działalności, który generuje około 95% przychodów Briju jest jednak handel i obróbka złota (oraz w mniejszej części srebra). Polega on na tym, że spółka skupuje od sklepów detalicznych bądź też lombardów tzw. “złom złota”, a następnie go przetwarza i oczyszcza, by w takiej ulepszonej postaci sprzedać je po wyższej cenie zagranicznym odbiorcom.


Analiza techniczna Briju na wykresie W1

Notowania spółki od sierpnia 2015 roku znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który to od początku stycznia br. poddany jest korekcie. Obecnie kurs testuje ważne wsparcie zlokalizowane na poziomie 27.75 zł – 27.90 zł. Biorąc pod uwagę blisko 25% korektę tego dynamicznego trendu wzrostowego, wsparcie to może posłużyć jako miejsce potencjalnego odbicia notowań spółki oraz powrót do tendencji wzrostowej zgodnie z długoterminowym trendem.

Gdyby jednak strona podażowa zdołała pokonać wspomniane wsparcie, to kolejny poziom na który należy zwrócić uwagę to ok. 24.80 zł – 25.00 zł. W tym miejscu wypada górne ograniczenie wybitego w listopadzie 2016 roku kanału wzrostowego oraz wsparcie które wyznaczają szczyty z roku 2015. Natomiast najbliższy opór wypada na poziomie 36.00 zł – 36.40 zł (historyczne szczyty).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here