Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Podstawowym obszarem działalności Emitenta jest projektowanie, wytwarzanie i dystrybucja wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota oraz z kamieni szlachetnych.

Spółka zyskała podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia ponad 30%. Byłaby to niezwykle pozytywna wiadomość, gdyby nie kontekst czyli gigantyczna panika i kilkudziesięciu procentowe spadki. Mimo wszystko pojawienie się chętnych na kupno należy uznać za dobry zwiastun. Jak pokazuje historia notowań, poziom 10 zł często był uznawany za atrakcyjny. W analizie z ubiegłego czwartku apelowaliśmy o to aby Zarząd zabrał głos i uspokoił nastroje. Tak też stało się po czwartkowej sesji. Poinformowano, że sytuacja finansowa grupy kapitałowej jest stabilna i niezagrożona, a spółki z grupy terminowo regulują wszystkie zobowiązania. To wystarczyło aby notowania odbiły. Wydaje się, że sytuacja powinna chwilowo się uspokoić, a rynek będzie wyczekiwał na raport za 2016 rok, który poznamy 17 marca.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Mabion SA to czołowa polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

W zupełnie odmiennej sytuacji jest spółka Mabion, która w miniony piątek zdrożała o 5,7%. Dzięki tym wzrostom świeca tygodniowa pozostawia po sobie długi, dolny cień. W tym kontekście czyli wyraźny trend wzrostowy i korekta do kluczowego wsparcia, jest to wyraźny sygnał popytowy. Kurs powinien obecnie zmierzać w stronę ostatniego szczytu i próbować odnotować nowe historyczne maksimum. W piątek pojawiły się informacje dotyczące zmian w Zarządzie spółki. Reakcja rynku wskazuje, że parkiet odbiera je pozytywnie. Ostatnio o spółce pisałem 16 lutego.

 

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20, czyli reakcja na horyzontalny opór 2260
Następny artykułGuten Morgen DAX 13.03.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here