Naga MarketsW ostatni piątek popularna kryptowaluta bitcoin spadła poniżej 6 tyś. dolarów, wczoraj było to już 5780 $, jednak cena z dużym impetem wróciła ponad 6 tyś. Brian Kelly, założyciel i szef firmy inwestycyjnej zajmującej się cyfrowymi walutami BKCM LLC powiedział na żywo w CNBC, że  bitcoin jeszcze żyje i na pewno nie jest to jeszcze jego pogrzeb.


Bitcoin wciąż żywy

Najpopularniejsza kryptowaluta bitcoin po swoich zeszłorocznych wzrostach i osiągnięciu szczytu 20 tyś. $ w grudniu br. pozostaje w tym roku w silnym trendzie spadkowym. To spadek o 60% co niewątpliwie wzbudza wiele emocji, szczególnie wśród długoterminowych inwestorów, którzy nazywają siebie HODLERAMI. Na łamach programu CNBC, Brian Kelly stanął po stronie bitcoina, używając szeregu argumentów jakoby najpopularniejsza kryptowaluta miała się bardzo dobrze.

“To nie jest jeszcze pogrzeb dla bitcoina. Spójrzmy na to z szerszej perspektywy.” – powiedział. “Czy wiecie gdzie byliśmy zaledwie w listopadzie zeszłego roku? Dokładnie tu gdzie jesteśmy teraz. A gdzie byliśmy rok temu? Tylko na 2500$”

Kelly powiedział, że zdarzenia typu – wielokrotne włamania na giełdy i około 10 miliardów dolarów finansowania ICO – spowodowały spadek ceny największej pod względem kapitalizacji wirtualnej waluty.

„Co zaskakujące, negatywny sentyment rynku do bitcoina wcale nie musi oznaczać niczego złego”, powiedział Kelly.

“My tu próbujemy ogłosić pogrzeb bitcoina, bo sentyment i nastroje inwestorów zbliżają się do minimum” – powiedział. “Mam nadzieję, że będziemy o tym kiedyś mówić “Hej, wiesz co? Ten negatywny sentyment wtedy wyznaczył dołek.”

Giełdy będą się zabezpieczać

Wiele giełdowych włamań, w tym niedawne włamanie do Bithumb w Korei Południowej, zmusza organy regulacyjne do wprowadzenia zmian. W piątek japoński regulator finansowy wezwał kilka giełd kryptowalut do pilnej poprawy warunków biznesowych, aby zapobiec praniu pieniędzy w przyszłości. Po tej wiadomości w piątek rano bitcoin spadł z ok. 6400 $ do ok. 6081 $. Ale Kelly powiedział, że to przyniesie skutki w długim terminie.

“Sprzątają system, upewniają się, że będzie on bardziej szczelny dzięki czemu będzie lepszy dla ludzi” – powiedział.

Ponadto Mt. Gox, japońska giełda bitcoinów, która została zamknięta w 2014 r. wydała oświadczenie, że ​​może zacząć spłacać inwestorów już w przyszłym roku.

Na chwilę obecną, na wykresie BTC znajdujemy się na głównym wsparciu, które jest zarazem strefą największego obrotu. Przebicie z impetem tego poziomu może spowodować głębsze spadki w rejony 3-4 tyś. $.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIfo: Niemieckie nastroje biznesowe lekko gorsze. Jak reaguje EUR?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 25.06.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here