Naga MarketsPrzemawiając przed Kongresem, szef OCC, urzędu odpowiedzialnego na walutę w USA, Brian Brooks, opisuje znaczenie innowacji na rynku cyfrowych aktywów. W czasie debaty pojawił się też temat CBDC.

  • Brooks przemawiał przed Kongresem w sprawie cyfrowych aktywów i znaczenia tego rynku dla USA.
  • Jego zdaniem siłą USA są prywatne stablecoiny, stąd władze niekoniecznie muszą emitować swoje CBDC.

Brian Brooks o kryptowalutach w USA

W obliczu globalnego wyścigu państw dot. emisji walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) Stany Zjednoczone muszą skupić się na sektorze prywatnym – mówił Brian Brooks, pełniący obowiązki kontrolera waluty.

Przypomniał, że w USA powstały “prywatne stablecoiny, które mają już kapitalizację rynkową rzędu dziesiątek miliardów dolarów”.

– Te rzeczy są przedmiotem codziennych transakcji, szybko się rozwijają i są wykorzystywane do szerokich celów komercyjnych – wyjaśnił. – Nie sądzę, że w tym kraju [USA] musimy czekać, aby zbudować rządowe rozwiązanie dot. zarządzania i kontroli [kryptowalutami]. Myślę, że zajmuje się tym sektor prywatny i uważam, że rolą regulatorów w tej kwestii jest zapewnienie ram gwarantujących, że nie ma problemów ze strony banków lub innych problemów, na które mieliby wpływ konsumenci – dodał.

OCC i jego rola na rynku kryptowalut w USA

Komentarz Brooksa był odpowiedzią na pytanie polityka z Minnesoty, Toma Emmera.

Emmer wskazał również na OCC i ostatnie działania urzędu, które obejmują zwiększenie przejrzystości w zakresie przechowywania kryptowalut przez banki. Pod zarządem Brooksa, OCC wyjaśniło, że banki w USA mogą np. deponować u siebie kryptowaluty i środki, które są podstawą dla stablecoinów (np. dolary będące zabezpieczeniem emisji danego stablecoina).

Emmer odniósł się też jednak do niechęci prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella do  rozwoju rynku zasobów cyfrowych. Ten ponoć nie chce na razie nawet myśleć o emisji cyfrowego dolara.

Jako kraj nie dostrzegliśmy jeszcze ważnego aspektu konkurencyjności [na rynku CBDC] – powiedział na to Brooks Emmerowi.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here