Naga Markets60 mln Amerykanów posiada kryptowaluty, twierdzi dyrektor amerykańskiego biura ds. walut W ramach swojego zeznania złożonego podczas przesłuchania przeprowadzonego przez Senacką Komisję ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich, dyrektor Biura Kontrolera Waluty (OCC) Brian Brooks mówił o znaczeniu innowacji z zakresu kryptowalut, z których skorzystały już miliony amerykańskich konsumentów i firm.

  • Brooks po raz kolejny publicznie wypowiedział się nt. kryptowalut.
  • Wskazał na to, że dziś 60 mln obywateli USA ma już kryptowaluty.

Brian Brooks: 60 mln Amerykanów posiada już jakąś kryptowalutę

Obecnie około 60 milionów Amerykanów posiada jakąś kryptowalutę – twierdzi urzędnik. –  Liczby te jasno pokazują, że ten mechanizm płatności jest obecnie mocno zakorzeniony w głównym nurcie finansowym – dodał.

Jak powiedział, “kryptowaluta stała się popularnym mechanizmem wysyłania i otrzymywania płatności za towary i usługi, ponieważ transakcje są księgowane w czasie rzeczywistym i zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo.” Dodał, że “wzrost wykorzystania stablecoinów świadczy o [wysokim] komforcie konsumentów z ich używania. ”

Regulacje są potrzebne

Zakładając, że Amerykanie w dalszym ciągu będą adoptować te innowacje, Brooks twierdzi, że OCC ma obowiązek dostarczania wskazówek regulacyjnych, promowania “odpowiedzialnych innowacji i wspierania rozwoju bezpiecznej, rozważnej i uczciwej infrastruktury finansowej”.

22 lipca 2020 r. OCC opublikowało pismo wyjaśniające, w którym wyjaśniono uprawnienia krajowych banków i federalnych stowarzyszeń oszczędnościowych do świadczenia klientom usług przechowywania kryptowalut. Banki państwowe i państwowe oraz firmy oszczędnościowe od dawna świadczą usługi w zakresie deponowania, w tym obiektów fizycznych i aktywów elektronicznych. OCC szczególnie doceniło znaczenie aktywów cyfrowych i upoważnienie banków do przechowywania takich aktywów od 1998 r. – dodał.

Przypomnijmy, że z kolei we wrześniu OCC opublikowało kolejny list interpretacyjny, który upoważnił banki federalne do utrzymywania rezerw w stablecoinach w imieniu ich emitentów, pod warunkiem, że banki te przestrzegają przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i wprowadzają mechanizmy zapewniające, że ich klienci mają wystarczające aktywa, które są w stanie wesprzeć ich depozyty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here