Naga MarketsBrian Armstrong, CEO amerykańskiej giełdy Coinbase, twierdzi, że Apple dławi dziś innowacje na rynku kryptowalut i uderza w DeFi. Wszystko po to, by bronić się przed konkurencją.

  • CEO Coinbase uważa, że korporacja Apple obawia się, że rynek kryptowalut i DeFi będzie stanowił dla niej konkurencje.
  • Twierdzi, że gigant uderza dziś w te oba rynki.

Brian Armstrong: Apple uderza w rynek kryptowalut

W wątku na Twitterze Armstrong stwierdził, że ​​Apple nadal blokuje niektóre funkcje dla twórców z rynku kryptowalut.

CEO twierdzi, że inne firmy kryptowalutowe „niechętnie wypowiadają się na te tematy z obawy przed odwetem” ze strony Apple. On sam czuje jednak – jak dodaje – potrzebę zabrania głosu, ponieważ Coinbase wyczerpało już swoje sposoby dialogu z gigantem i znalazło się w „ślepym zaułku”.

Według Armstronga, Apple nie pozwala dziś ludziom z rynku BTC dodawać dwóch konkretnych funkcji do swoich aplikacji na iOS: możliwości zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowalut i dostępu do opcji zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Pierwsze ograniczenie, które wpływa na produkt Coinbase Earn, podobno doprowadziło do tego, że Coinbase musiało zmodyfikować swoją aplikację w taki sposób, że stała się ona znacznie mniej przyjazna dla użytkowników.

Konflikt interesów

Zauważając, że aplikacje DApps i DeFi są niezależnie dostępne przez przeglądarkę internetową na dowolnym smartfonie, Armstrong stwierdził, że decyzja Apple jest motywowana „konfliktem interesów”.

Chociaż te ograniczenia, jak uważa CEO, „mają rzekomo chronić klientów, coraz częściej wydaje się, że chronią one również Apple przed konkurencją”.

Armstrong stwierdził też, że działania Apple są analogiczne do wcześniejszych problemów antymonopolowymi Microsoftu, kiedy to firma Billa Gatesa zmusiła użytkowników systemu Windows do korzystania z jego przeglądarki Internet Explorer.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here