Naga MarketsPrzez ostatnie kilka sesji, kurs funta znacznie zyskał do pozostałych walut bazując na optymizmie o potencjalne umowie, która mogłaby zostać zawarta jeszcze w tym tygodniu. Patrząc na notowania GBPJPY, wciąż widać ten optymizm, mimo najnowszych doniesień o ponownym impasie w negocjacjach.

Według dwóch urzędników, negocjacje w sprawie Brexitu w Brukseli znowu są w impasie. Jak mówią, porozumienie wydaje się w tym momencie niemożliwe do osiągnięcia chyba, że rząd Wielkiej Brytanii wykona ruch.

Jako, że pozostałych problemów nie można rozwiązać na poziomie technicznych, do poradzenia sobie z nimi potrzebny jest nowy mandat z Londynu – powiedział jeden z urzędników.

Partia DUP stawia opór

Przygotowane porozumienie może storpedować północnoirlandzka Demokratyczno Partia Unionistyczna (DUP), która dotąd była sojusznikiem premiera UK, Borisa Johnsona. W przypadku przedłożenia porozumienia w Izbie Gmin, to właśnie głos DUP będzie miał decydujące znaczenie.

Skąd opór Unionistów? DUP jest przeciwna koncesjom, które znalazły się w porozumieniu oferowanym przez Johnsona jako zabezpieczenie umowy z UE. Włącza się w to ustanowienie granicy celnej na morzu irlandzkim.

Zobacz też: Brexit: Szkocję czeka kolejne referendum niepodległościowe w przyszłym roku?

Brytyjczycy mają czas na przegłosowanie porozumienia w parlamencie do soboty, w przeciwnym raziem rezultatem może być no-deal Brexit. Johnson zarzeka się bowiem, że nie dopuści do wydłużenia terminu rozwodu.

Kurs funta (GBPJPY) ponad szczytem z czerwca

Podobnie jak na parze GBPUSD, tak i na funcie do jena obserwowaliśmy silny wzrost w ostatnich dniach. Kupującym udało się pokonać opór przy 135,65, a wczoraj także 138,30, gdzie znajdowały się maksima z czerwca br.

Jak widać na wykresie dziennym GBPJPY, dziś wcześniejszy opór przy 138,30 jest testowany w roli wsparcia. Jeśli kurs utrzyma się ponad nim na zamknięciach dnia, otwarta pozostanie droga do strefy w okolicach 141,50.

Kurs funta do jena (GBPJPY) - wykres dzienny - 16 października 2019
Kurs funta do jena (GBPJPY) – wykres dzienny – 16 października 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here