Naga MarketsDziś piątek 23 sierpnia, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Kurs funta wyhamowuje ostatnią aprecjację

Pomimo piątku trudno z podsumowaniem tygodnia, gdyż dziś wieczorem inwestorzy oczekują na Jackson Hole, a konkretnie na wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella. Uwagę rynków przykuł amerykański dolar, który pozostaje relatywnie silny.

Mimo oczekiwań związanych z obniżkami stóp w USA, dolar pozostaje silny. Dzieje się tak, ponieważ pomimo gołębiego stanowiska Fed, inne waluty pozostają słabe przez politykę swoich banków  – oznajmił Rogalski.

Analityk zauważa, iż wrzesień będzie intensywnym miesiącem dla rynku walutowego w związku z licznymi wydarzeniami na poziomie geopolitycznym.

Boris Johnson nadal uważa, iż Unia Europejska się ugnie i zgodzi się na jego warunki. Ostatnie wydarzenia i spotkania z przedstawicielami UE dostarczyły inwestorom nadzieje, iż uda się osiągnąć sensowne rozwiązanie, które zapobiegnie wyjściu bez umowy handlowej. Jednak zarówno Merkel jak i Macron potwierdzili, że nie ma możliwość renegocjacji umowy zawartej za kadencji Theresy May – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here