Naga MarketsDrogowskaz Brexit na tle Big BenaPoseł niezależny Oliver Letwin, którego poprawka spowodowała odłożenie głosowania nad akceptacją przez Izbę Gmin porozumienia Wielkiej Brytanii z UE w sprawie warunków brexitu, uważa, że premier Boris Johnson ostatecznie uzyska poparcie dla umowy. Letwin zapewnił, że sam też za tym zagłosuje. W tym samym czasie około miliona osób protestowało w Londynie chcąc oddania pod referendum uzgodnionego w czwartek porozumienia UK z UE. Natomiast na polskim podwórku przedstawiciel RPP mówi o braku potrzeby podwyżek stóp procentowych pomimo rozpędzonej inflacji. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Adam Rak oraz broker XM.


Brexit znowu pod znakiem zapytania, obywatele niezadowoleni z działań Johnsona

“Absolutnie popieram teraz rząd tak długo, jak będzie kontynuował pracę nad tą ustawą, pracę nad tym porozumieniem, będę je popierał, będę głosował za nim. Nie będzie już więcej poprawek Olivera Letwina w przyszłym tygodniu, bo nie są potrzebne, popieram ustawę” – mówił Oliver Ltwin w niedzielę w rozmowie ze stacją BBC.

W sobotę Izba Gmin przyjęła – wbrew stanowisku rządu – zgłoszoną przez Letwina poprawkę, która wstrzymuje akceptację uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie koniecznych ustaw związanych z brexitem. Jej celem jest uniknięcie “przypadkowego brexitu bez umowy”, czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie przeszłaby całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE, musiałaby wyjść bez umowy. Kurs funta w poniedziałek reagował stabilnym powrotem do notowań, natomiast po godzinie 10:30 ponownie zyskuje i testuje poziom 1,30 USD, pierwszy raz od połowy maja.

W tym samym czasie, około miliona osób, według organizatorów, wzięło udział w sobotniej demonstracji w Londynie, domagając się poddania pod referendum uzgodnionej w czwartek przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona umowy z UE w sprawie warunków brexitu. Policja nie podała jeszcze danych na temat frekwencji, przyznawała jednak po południu, że demonstracja jest bardzo liczna, zaś osoby, które znajdowały się na Park Lane, alei przebiegającej wzdłuż Hyde Parku, gdzie się zaczęła, nie mają szans na dotarcie pod siedzibę parlamentu.

Hardt (RPP): Podwyżka stóp procentowych w Polsce zbędna

Obecnie nie trzeba podwyższać stóp procentowych w Polsce, a optymalną strategią w polityce monetarnej jest podejście adaptacyjne, uzależnione bardziej od bieżących danych niż od prognoz – powiedział w piątek w trakcie wykładu w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie członek RPP Łukasz Hardt.

Jego zdaniem, nie ma bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości w Polsce, ale na pewno są symptomy zwiększonego popytu. „Nie twierdzę, że stopy procentowe w Polsce powinny być już teraz wyższe. (…) W lipcu byłem i teraz też jestem przeciwko podwyższaniu stóp procentowych, ponieważ niepewność jest wysoka. Mamy na stole całą paletę czynników proinflacyjnych, ale mamy też jedno duże „ale”. Niemcy są być może w technicznej recesji. Gospodarka niemiecka słabnie. Nie wiemy, co będzie z cenami energii w 2020 r. Mamy wiele potencjalnych czynników, które mogą osłabiać presję inflacyjną. Do końca nie wiemy także, jaka będzie polityka fiskalna nowego rządu” – przekonywał w trakcie wykładu Hardt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara amerykańskiego (USDCAD) spada poniżej 1.31300 CAD. Czas na atak strefy 1.30930
Następny artykułKurs funta będzie kosztował 5,00 zł? Brexit niestraszny dla GBPPLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here