Naga MarketsBoris Johnson może usłyszeć zarzuty - Brexit zostanie odwołany?Już w ubiegłym tygodniu, po serii głosowań deputowanych konserwatywnych poznaliśmy nazwiska dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w walce o głosy wszystkich członków partii w wyborach na szefa konserwatystów. Bukmacherzy jasno wskazują jednak na zwycięstwo Borisa Johnsona. On sam też nie pozwala o sobie zapomnieć.


Wielka Brytania gotowa na no-deal Brexit

W wywiadzie na BBC przyznał, że wierzy, iż brytyjski parlament poprzez teraz Brexit:

– Myślę, że Parlament rozumie teraz, że Brytyjczycy chcą, abyśmy wyszli. I myślę, że posłowie po obu stronach Izby również rozumieją, że czeka ich śmiertelna kara ze strony elektoratu, chyba że się dogadamy i to zrobimy.

Przyznał on także, że jego strategia negocjacyjna polega na wykorzystaniu groźby nieudolności, aby przekonać Unię Europejską do usunięcia kontrowersyjnego zapisu dot. irlandzkiej granicy z wynegocjowanego już porozumienia dot. Brexitu. Kluczowe jest teraz przekonanie UE, która stwierdziła, że nie zamierza poruszać żadnej z tych kwestii, że Wielka Brytania poważnie podchodzi do kwestii braku porozumienia. To może jednak nie być takie proste, gdyż brytyjski parlament niejednokrotnie opowiadał się już bowiem, że nie dopuści do opuszczenia wspólnoty bez porozumienia.

Johnson powiedział natomiast, że jego plan na pierwszy dzień urzędowania, gdyby został premierem, polegałby na “upewnieniu się, że mamy plan, który przekona naszych europejskich przyjaciół i partnerów, że jesteśmy absolutnie poważni, jeśli chodzi o wyjście na wolność”.

W trakcie swojej kampanii wielokrotnie wskazywał na plany wydostania Wielkiej Brytanii z UE do 31 października br. Powiedział nawet, że jest pewien, iż trudności na granicy irlandzkiej można rozwiązać za pomocą technologii.

Drogie obietnice, by kupić głosy wyborców

W swojej kampanii wyborczej, Johnson poruszał nie tylko kwestie dot. bezpośrednio Brexitu. Obiecał on również obniżenie podatków. Institute for Fiscal Studies wyliczył w specjalnym raporcie, że propozycje te będą kosztować Zjednoczone Królestwo 20 miliardów funtów rocznie, a najbardziej skorzystają na tym osoby, które już teraz zarabiają najwięcej.

Kurs funta traci już niemal 30 groszy

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN zauważymy, że w wyniku niedawnej deprecjacji kurs funta osunął się o niemal 30 groszy, co stanowiło dokładnie 5,88%. Wskutek tak znacznych spadków rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, wsparcie to w dalszym ciągu nie zostało jednak trwale odrzucone i w chwili obecnej znów obserwujemy jego test.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 25.06.2019 EUR/USD, USD/JPY
Następny artykułCeny złota windowane przez sankcje na Iran – komentarz walutowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here