Naga Marketsizba gminDziś rano Theresa May poinformowała światowe media, iż udało się znaleźć kompromis z przedstawicielami Unii Europejskiej. Spotkanie z prezydentem Komisji Europejskiej – Jean-Claude Junkerem doprowadziło do ustanowienia zmian w dotychczasowej umowie dot. Brexitu. Dziś brytyjska Izba Gmin od godziny 20:00 będzie głosować nad nową wersją umowy. Duże banki inwestycyjne prognozują prawdopodobne wyniki wieczornego głosowania.


Zobacz również: Analitycy szacują 10% zakres wahań funta. Gorący okres dla brytyjskiej waluty?

Swedbank: Wielka Brytania prawdopodobnie uniknie hard Brexitu

Analitycy Swedbanku sugerują, że Wielka Brytania uniknie braku porozumienia, a funt szterling ma dość miejsca by silnie zyskać na wartości, jeśli niepewność spadnie. Eksperci nadal są przygotowani na dużą zmienność i oczekują silniejszego funta.

Ostatnie wyniki brytyjskich danych makroekonomicznych były słabe, więc Bank Anglii nie ma powodu, by spieszyć się ze wzrostem stóp, jeśli zostanie podpisana umowa dot. Brexitu – napisano w raporcie.

KBC Bank: Brexit będzie silnie wpływał na kurs euro

Analitycy z KBC Banku sugerują, że w przypadku pary EUR/USD ich oczekiwania pozostają ostrożne bez wyraźnego kierunku, ponieważ wpływają na nią zarówno lokalne kwestie związane z Brexitem, EBC itp. jak i ryzyko globalnego wzrostu.

Wczoraj pozytywne nastroje na ryzyko okazały się umiarkowanie wspierać wzrosty na EUR/USD. Mimo to para jest wciąż dość blisko dołka 1.1216. Biorąc pod uwagę decyzję EBC z ubiegłego tygodnia, euro nie ma szans na wsparcie ze strony rosnących stóp procentowych w najbliższym czasie. Pozostajemy ostrożni przy długiej ekspozycji na EUR/USD. Wspólna waluta potrzebuje lepszych danych makroekonomicznych, a Brexit będzie determinował jej kurs w najbliższych tygodniach – uważają analitycy z KBC Banku.

Wielka Brytania: Opóźnienie Brexitu wydaje się nieuniknione – ING

Brytyjska premier, Theresa May, wściekła w chuj agresywna

Według Jamesa Smitha, analityka rynków finansowych w ING, pytanie dla Wielkiej Brytanii teraz brzmi – czy umowa zawarta na ostatnią minutę sprawi, że brytyjska premier Theresa May będzie miała wystarczające poparcie podczas dzisiejszego głosowania.

Do niedawna zwolennicy Brexitu z Partii Konserwatywnej domagali się całkowitego usunięcia mechanizmu „backstopu” z umowy. Ale w ostatnich dniach sytuacja zaczęła się zmieniać. Opóźnienie Brexitu wydaje się teraz nieuniknione w taki czy inny sposób, podczas gdy bardziej umiarkowani/proeuropejscy politycy prawdopodobnie spróbują wymusić serię orientacyjnych głosowań w Parlamencie, aby ustalić czy ich alternatywna strategia dot. Brexitu ma szanse na powodzenie – wskazali eksperci z ING.

UK: Dzisiejsze głosowanie uruchomi efekt domina – Rabobank

brexitWedług analityków Rabobanku dzisiejsze głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin uruchomi serię wydarzeń, które mogą potencjalnie doprowadzić do opóźnienia Brexitu o kilka miesięcy, drugiego referendum w najbliższych miesiącach i w konsekwencji braku Brexitu lub wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez żadnego porozumienia.

Wielka Brytania osiągnęła kluczowy moment. Droga, którą posłowie wybiorą w najbliższych dniach będzie miała ogromne znaczenie dla przyszłości kraju. W związku z ostatnimi wydarzeniami można argumentować, że wzrosły szanse na to, że nowa umowa May zostanie zatwierdzona. Jednak nasz scenariusz bazowy dalej zakłada, że ​​zostanie ona odrzucona. – uważają analitycy z Rabobanku.

Eksperci sugerują, że jeśli umowa zostanie dziś odrzucona, parlament zagłosuje w środę czy Wielka Brytania powinna opuścić UE bez porozumienia (hard Brexit). Biorąc pod uwagę, że nie ma większości dla tego scenariusza, parlament zagłosuje w czwartek za przedłużeniem artykułu 50. To głosowanie powinno dać Zjednoczonemu Królestwu nieco więcej czasu (być może kilka miesięcy) na osiągnięcie dalszych ustępstw ze strony UE w odniesieniu do irlandzkiego mechanizmu ograniczającego granice. W dłuższym okresie proeuropejscy brytyjscy parlamentarzyści mogą zyskać wystarczającą siłę by przeprowadzić drugie referendum.

Kurs funta (GBP): Przedłużenie art. 50 pozostaje najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, który powinien być łagodny dla notowań funta – CitiBank

W swoim cotygodniowym raporcie strategicznym analitycy z Citibank podkreślają, że nawet przy rozszerzeniu art. 50 nadal istnieje poważne ryzyko hard Brexitu i uważają, że niepewność polityczna może nadal hamować aprecjację funta. Ich prognoza dla kursu pary walutowej GBP/USD wynosi 1.30 w okresie 0-3 miesięcy i 1.34 w ciągu 6-12 miesięcy.

Ponieważ RSI wycofało się do poziomów neutralnych, kurs pary GBP/USD powinien wahać się między poziomami 1.2898-1.3409 – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Bieżący raport COT, dalszy kurs EUR/USD – komentują duże banki

Brexit: Dziś decydujące głosowanie w Izbie Gmin – prognozy dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here