Naga MarketsBrexitJak poinformowała spółka Honda Motor, wkrótce jest planowane zamknięcie fabryki samochodów w Wielkiej Brytaniii. Jest to wielki cios dla rynku motoryzacyjnego. Oznacza to nie tylko wycofanie z produkcji kilku modeli ale także utratę pracy dla tysięcy ludzi. Zamykany zakład znajduje się w Swindon około 100 kilometrów od Londynu. Jest to czwarty co do wielkości zakład samochodowy zatrudniający 3500 pracowników. Powstaje tam między innymi Honda Civic. Zamknięcie planowane jest na 2021 roku, jak możemy przeczytać w dzisiejszym oświadczeniu spółki.


Honda tłumaczy swoje decyzje zmieniającym się rynkiem motoryzacyjnym. W dzisiejszych czasach widać wyraźny trend w kierunku samochodów elektrycznych, co ma przynieść duże zmiany w branży motoryzacyjnej. Wielka Brytania jest jednym, z europejskich centrów produkcji samochodów. Oprócz hondy, fabryki mają tutaj także Nissan i Toyota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Brexit coraz bliżej

Pomimo, że firma twierdzi, że podjęte decyzje wynikają ze światowych trendów, to według mnie sytuacja jest wynikiem Brexitu, jak widać niesie on za sobą dużo konsekwencji i niewykluczone, że kolejne firmy zaczną wycofywać się z Wielkiej Brytanii.

Cytując Tomlinsona “Decyzje są wynikiem globalnych trendów, a nie Brexitem” – powiedział Tomlinson . “Honda będzie konsultować się ze wszystkimi pracownikami i nie przewiduje się utraty pracy ani zmian w produkcji do 2021 r.” Nie ma się więc o co obawiać? Co na to kurs GBP/USD?

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Na kursie funta (GPB) do dolara (USD) nie widać większej reakcji. Wpływ zamknięcia fabryki oczywiście nie jest niczym pozytywnym, jednak nie zamyka się ona niespodziewanie dziś, tylko dopiero za 2 lata. Skutki w długim terminie mogą być widoczne, jednak chwilowej reakcji na kursie brakuje. Podczas dzisiejszej sesji należy mieć na uwadze dwa poziomy. Wsparcie wypada przy 1,2950, a opór przy 1,2950. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów, może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Zobacz także: Możliwe spadki na kursie EUR/GBP

Wykres funtaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here