Naga MarketsParlament Europejski poparł w środowym głosowaniu umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To formalna zgoda Brukseli na Brexit. Od 1 lutego bieżącego roku Wielka Brytania nie będzie państwem członkowskim Unii, a brytyjscy posłowie opuszczą europarlament. Rynki w drugiej połowie tygodnia napędzało również posiedzenie FOMC, najnowsze informacje o chińskim koronawirusie, czy też wyniki popularnych spółek z Wall Street – Apple oraz Tesli. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


Brexit wreszcie staje się faktem. Po wielu miesiącach batalii UK opuszcza UE

Wraz z oficjalną datą brexitu rozpocznie się okres przejściowy w trakcie którego Londyn oraz Bruksela będą negocjować między innymi kwestie handlowe. Po głosowaniu w sali Parlamentu Europejskiego rozbrzmiała szkocka pieść ludowa często śpiewana na pogrzebach czy z okazji pożegnania. „Mają państwo naszą wdzięczność, nasz szacunek, będzie nam państwa brakować” – zwracała się do brytyjskich eurodepotowanych szefowa Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen. „Chcemy, żeby UE i Wielka Brytania pozostały dobrymi przyjaciółmi” – dodała potem.

FOMC utrzymał stopy bez zmian, rynek bez reakcji

Amerykańska Rezerwa Federalna na swoim ostatnim, styczniowym posiedzeniu zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych – te nadal będą znajdować się w przedziale od 1,5 do 1,75%. Informacje otrzymane od czasu spotkania FOMC w grudniu wskazują, że rynek pracy pozostaje silny, a aktywność gospodarcza rośnie w umiarkowanym tempie. Wzrost zatrudnienia był w ostatnich miesiącach solidny, a stopa bezrobocia pozostawała niska. Chociaż wydatki gospodarstw domowych rosną w umiarkowanym tempie, inwestycje trwałe przedsiębiorstw i eksport pozostają słabe.

Apple zwiększa zysk o niemal 10%

Całkowite przychody Apple za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2020 uplasowały się na poziomie 91,8 mld USD, co w ujęciu rocznym daje 9-procentowy wzrost (84,3 mld USD w Q1 2019 r.). Analitycy, co prawda spodziewali się wzrostu, ale jedynie do poziomu 88,37 mld USD. Największy udział w całkowitym przychodzie miała sprzedaż iPhone’ów w wysokości 55,96 mld USD przy prognozach na poziomie 51,5 mld USD. Przychód jest rezultatem wzrostu sprzedaży iPhone’ów napędzanego popytem na modele 11 oraz 11 Pro, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem klientów.

Apple prognozuje, że w drugim kwartale roku fiskalne przychody sięgną od 63 do 67 mld USD. Szersze niż zwykle widełki przychodów, firma tłumaczy niepewnością związaną z koronawirusem. Wciąż zbieramy wiele danych i monitorujemy rozwój sytuacji bardzo uważnie – powiedział CEO Apple Tim Cook.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFlash Crash trader, który wymazał z rynku 1 bln USD skazany! Groziło mu 380 lat
Następny artykułQuartIcon raportuje stratę netto w IV kw. 2019 r., akcje spółki zyskują jednak 3%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here