Naga MarketsOd dłuższego czasu możemy obserwować napięcie wokół decyzji jaką podjęła Wielka Brytania. Jedno jest pewne, UK opuści Unię Europejską już wkrótce. Pytanie jak będzie wyglądało rozstanie i jak duże poniesie za sobą konsekwencje. Czy Brexit doprowadzi do


Twardy Brexit może doprowadzić do zwiększenia zmienności

Sytuacja będzie dobra dla spekulantów i traderów, którzy uwielbiają dużą zmienność instrumentów finansowych. Spora zmienność może oznaczać duże zyski, ale należy pamiętać, że ryzyko również będzie zwiększone, co może doprowadzić do ponadprzeciętnych strat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mniej zadowoleni będą na pewno lokalni przedsiębiorcy jak i duże firmy, prowadzące swoje biznesy w Wielkiej Brytanii. Firmy, które wymieniają towary z UK, będą narażone na wahania kursowe.

Zobacz także: Możliwe spadki na kursie EUR/GBP

Wielka Brytania straci na Brexicie?

Wicepremier Chin odwołał rozmowy z ministrem finansów Wielkiej Brytanii. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to umowy handlowe między Wielką Brytanią, a Chinami mogą być zagrożone, co może doprowadzić do sporych strat dla brytyjskiej gospodarki. Stając się niezależnym państwem, Wielka Brytania powinna starać się nawiązywać kontakty handlowe z innymi państwami, po Brexicie nie będą ją już obowiązywały umowy unijne.

Dodatkowo można zaobserwować, że duże instytucje finansowe będą się wycofywać z Wielkiej Brytanii. Inne branże również są zagrożone, dziś informację o zamknięciu fabryki podała Honda, która ma zamiar zamknąć zakład w Swindon w 2021 roku.

Zobacz także: Brexit zbiera kolejne żniwo: Honda zamknie fabrykę w UK

Zapaszmy serdecznie do obejrzenia rozmowy Adama Raka z Janem Kotowskim (Admiral Markets). Tematem rozmowy jest aktualna sytuacja w Wielkiej Brytanii i możliwe skutki wyjścia z Uni Europejskiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here