Naga MarketsKurs funta zyskuje. Brytyjskie firmy mają tylko kilka dni na przygotowanie się do końca terminu przejściowego.Wielka Brytania w tym tygodniu na dobre opuści Unię Europejską. Z dniem 1 stycznia 2021 roku kończy się bowiem okres przejściowy. Brytyjski rząd wzywa dziś firmy, by przygotowały się do Brexitu, chociaż zostało zaledwie kilka dni. Kurs funta zyskuje do dolara amerykańskiego.

  • Wielka Brytania i Unia Europejska podpisały w czwartek porozumienie handlowe
  • Obywatele i firmy muszą się przygotować do zmian proceduralnych
  • Umowa handlowa w całości ma ponad 1000 stron

Krótki czas na wejście nowych przepisów

Wielka Brytania i UE zawarły w czwartek porozumienie handlowe – takie, które zachowuje zerowe taryfy i zerowy kontyngent na dostęp do jednolitego rynku, ale które nadal będzie powodować zakłócenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Umowa została zawarta, ale wraz z dużą zmianą pojawiają się wyzwania i możliwości – powiedział minister rządu Michael Gove w oświadczeniu. Dodał przy tym, że firmy muszą dostosować się do odejścia Wielkiej Brytanii od jednolitego rynku UE i unii celnej.

– Istnieją praktyczne i proceduralne zmiany, do których przedsiębiorstwa i obywatele muszą się przygotować, a czas na te ostateczne przygotowania jest bardzo krótki – powiedział Gove.

Opublikowana w sobotę umowa handlowa liczy sobie ponad 1000 stron, a firmy mają mniej niż tydzień na dostosowanie się do nowych przepisów.

Wielka Brytania wezwała firmy do przygotowania się do zakończenia okresu przejściowego przed zakończeniem negocjacji handlowych, mówiąc, że wiele zmian, które muszą wprowadzić, będzie obowiązywać niezależnie od wyniku rozmów.

Rząd powiedział, że firmy muszą zrozumieć nowe przepisy dotyczące importu i eksportu towarów między UE a Wielką Brytanią oraz różne zasady, które mają zastosowanie do handlu z Irlandią Północną.

Przedsiębiorstwa będą również musiały składać zgłoszenia celne przy handlu z UE, a przewoźnicy będą potrzebować pozwolenia na udanie się do portów w hrabstwie Kent, gdyż w przeciwnym razie grozi im grzywna.

Kurs funta zmierza do 1,36 USD

Podczas ostatniej sesji minionego tygodnia, notowania funta zyskiwały do dolara. Bykom nie udało się jednak wybić nowego szczytu na parze walutowej GBP/USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Mając na uwadze powyższe, opór w tym tygodniu pozostaje w okolicach poziomu 1,360/20. Wybicie w górę otwierałoby drogę do strefy przy 1,38 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here