Naga MarketsKurs funta traci na rzecz jena. Wielka Brytania podpisała z Japonią umowę o wolnym handlu Wielka Brytania i Japonia podpisały umowę o wolnym handlu podczas ceremonii w Tokio, na kilka godzin przed wznowieniem negocjacji w sprawie porozumienia z Unią Europejską po Brexicie. Kurs funta traci w stosunku do jena 0,25 proc.

  • Wielka Brytania podpisała pierwszą umowę handlową po Brexicie
  • Według brytyjskiego rządu handel z Japonią zwiększy się o ponad 15 mld GBP
  • Umowa ma pomóc napędzić wzrost gospodarczy UK

Pierwsza umowa handlowa UK po Brexicie

Kompleksowa umowa o partnerstwie gospodarczym między Wielką Brytanią a Japonią (CEPA), która została już uzgodniona w zeszłym miesiącu, wyznacza pierwsze porozumienie UK z ważną gospodarką od czasu Brexitu.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Jak dobrze jest być w krainie wschodzącego słońca, aby powitać świt nowej ery wolnego handlu – powiedziała reporterom brytyjska sekretarz ds. Handlu Liz Truss po ceremonii podpisania umowy w Tokio.

Brytyjski rząd twierdzi, że dzięki umowie handel z Japonią zwiększy się o 15,2 mld funtów w ciągu najbliższych 15 lat. Firmy z Wielkiej Brytanii mają się przy tym cieszyć bezcłowym handlem na 99 proc. eksportu do tego kraju.

– W istocie, umowa ta ma na celu stworzenie możliwości i dobrobytu dla wszystkich części Zjednoczonego Królestwa oraz napędzanie wzrostu gospodarczego, którego potrzebujemy, aby sprostać wyzwaniom związanym z koronawirusem – powiedziała Truss.

Kurs funta traci na rzecz jena

Podpisanie umowy handlowej osłabia funta, a zyskuje na tym japoński jen. Para walutowa GBP/JPY osuwa się dziś kolejny dzień z rzędu korygując w ten sposób środowy wzrost/

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs funta do jena pozostaje w konsolidacji gdzie opór stanowi strefa w obrębie 138,00 natomiast wsparcia znajdziemy w okolicach 135,50. To właśnie do tego drugiego poziomu mogą zmierzać notowania w przypadku kontynuacji spadków w przyszłym tygodniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here