Naga MarketsDziś 23 dzień grudnia. Oznacza to, że już tylko 8 dni pozostało do oficjalnego opuszczenia przez Wielką Brytanię jednolitego rynku i unii celnej UE. W ostatnim czasie pojawiły się optymistyczne pogłoski, iż istnieją szanse, że Zjednoczone Królestwo osiągnie porozumienie ze Wspólnotą i obie strony podpiszą umowę handlową regulująca ich relacje od początku przyszłego roku.

  • Już tylo dni dzielą nas od Brexitu
  • Wielka Brytania coraz bliżej osiągnięcia porozumienia z UE
  • Negocjatorzy mogą wypracować umowę handlową jeszcze przed świętami

Porozumienie na horyzoncie 

Z najnowszych doniesień The Sun wynika, że brytyjscy i europejscy urzędnicy mają nadzieję na zawarcie umowy handlowej już dziś bądź jutro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brytyjski dziennik wskazał, że umowa jest “w zasięgu wzroku”, “jeszcze nie ma białego dymu, ale dziś pojawiły się zapałki”, choć istnieje jeszcze jedno “ale”.

W ostatnich dniach informowaliśmy, że przeszkodą w osiągnięciu porozumienia między Zjednoczonym Królestwem a wspólnotą była kwestia dostępu do brytyjskich wód połowowych. Teraz urzędnicy sięgają się natomiast jeszcze o akumulatory do samochodów elektrycznych.

Wielka Brytania chce, aby wspólnota umożliwiła brytyjskim producentom na stosowanie w samochodach elektrycznych wysyłanych na kontynent akumulatorów importowanych z Chin. Unijni negocjatorzy nie chcą się jednak na to zgodzić, gdyż planują oni wprowadzić za kilka lat (w 2027 roku) całkowity zakaz używania wszystkich jednostek napędowych z zagranicy.

Wydaje się jednak, że kwestia akumulatorów nie powinna stanowić problemu nie do przeskoczenia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrump zawetuje przyjęty przez Kongres pakiet fiskalny? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułSąd Apelacyjny odrzucił skargę Gazpromu na wyrok częściowy w arbitrażu z PGNiG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here