Naga Marketsizba gminJakob Christensen, główny analityk w Danske Banku przypomina, że w Wielkiej Brytanii we wczorajszych głosowaniach orientacyjnych, Izba Gmin odrzuciła wszystkie osiem opcji Brexitu, co nie jest wielką niespodzianką biorąc pod uwagę, że większość z tych opcji zostało odrzuconych w poprzednich głosowaniach.


Zobacz również: Funt (GBP) pozostaje odporny na ryzyko Brexitu – CIBC

Brexit: Kolejne głosowanie już 1 kwietnia

W ocenie Christensena kolejnym krokiem będzie prawdopodobnie głosowanie w poniedziałek 1 kwietnia, w którym członkowie parlamentu zagłosują ponownie, ale na mniejszą liczbę opcji. W Partii Konserwatywnej więcej posłów wspiera obecnie umowę Maa po tym, jak obiecała wkrótce zrezygnować. Niestety partia wspierająca DUP z Irlandii Północnej pozostaje nadal przeciwko. Porozumienie May prawdopodobnie zostanie odrzucone po przybyciu na jutrzejsze głosowanie.

Po zaledwie dwóch tygodniach niepewność pozostaje ogromnie wysoka. Naszym zdaniem wydaje się, że obecnie są cztery możliwe drogi naprzód: transakcja May, brak porozumienia (hard Brexit), drugie referendum w UE lub porozumienie May ze stałą unią celną – wskazano w raporcie.

Kurs funta silny, para EUR/GBP przetestuje minima? – Commerzbank

Karen Jones, analityk w Commerzbanku wskazuje, że para walutowa EUR/GBP zareagowała spadkami po dotarciu do średniej MA55 na wysokości 0,8690, co sprawia, że najprawdopodobniej dojdzie do testu 0,8471, a jego przebicie otworzy drogę do średniej MA200 na interwale tygodniowym w okolicach 0,8397.

Początkowy opór to 0,8722 (22 lutego) i 0,8839 (MA200). Obecnie nasze nastawienie pozostaje negatywne. Oczekujemy, że impulsy wzrostowe mogą mieć problem z przebiciem średniej M200, a tylko jej pokonanie pozwoli na test szczytu z października 0,8941 – uważa Karen Jones.

Zobacz również: EUR/USD próbuje utworzyć bazę pod wzrosty – Commerzbank

Brexit: Więcej orientacyjnych głosowań już w poniedziałek - Danske Banktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here