Naga MarketsTheresa MayTheresa May zagroziła, że zrezygnuje z próby uzyskania Brexitu w najbliższym czasie, chyba że eurosceptycy w jej Partii Konserwatywnej obiecują głosować za jej porozumieniem w tym tygodniu. Premier Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu próbuje zdobyć poparcie w Parlamencie dla wynegocjowanej umowy. Głosowanie ma odbyć się już we wtorek.


Z kolei w najbliższy czwartek, Theresa May ma udać się na szczyt przywódców Unii Europejskiej, aby szukać “długiego przedłużenia” procesu Brexitu. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Donald Tusk nawoływał do przełożenia terminu Brexitu. Po weekendzie gróźb i błagań, May będzie kontynuowała dziś negocjacje z Partią Demokratycznych Związków Demokratycznych Irlandii Północnej i buntowniczymi parlamentarzystami torysów. Premier potrzebuje, aby oby obie grupy zmieniły zdanie, jeśli jej porozumienie ma zostać przyjęte przez Izbę Gmin przy trzecim głosowaniu.

Theresa May ostrzegła w niedzielę, że jeśli porozumienie nie zostanie przyjęte przed szczytem UE, negocjacje z blokiem mogą zacząć się od początku.

„Jeśli Parlament znajdzie sposób na poparcie porozumienia Brexitowego przed Radą Europejską, Wielka Brytania opuści UE wiosną tego roku, bez konieczności udziału w wyborach europejskich”, napisała premier w artykule dla gazety Sunday Telegraph. „Jeśli do tego nie dojdzie, nie opuścimy UE przez wiele miesięcy, jeśli w ogóle to zrobimy”.

Zobacz także: Kurs funta (GBP) do złotego (PLN) ponownie powyżej 5 zł

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Kurs funta do dolara nieznacznie traci podczas poniedziałkowej sesji. Aktualna cena znajduje się w okolicach poziomu 1,3250. Jeżeli spadki będą kontynuowane, to nie wykluczony jest test linii poprowadzonej po ostatnich minimach. W przeciwnym razie, wyjście powyżej poziomu 1,3280, może skutkować kontynuacją wzrostów. Na pewno każdy nowe doniesienie w sprawie Brexitu będą wywoływać szybkie dynamiczne ruchy, dlatego w przypadku zajmowania pozycji wymagana jest większa ostrożność.

Wykres funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here