Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) leci w dół. Unijni przywódcy chcą planu na wypadek hard BrexituBrytyjski dziennik The Times poinformował o tym, czego unijni przywódcy mogą dziś zażądać od Komisji Europejskiej. Chodzi o plan działania dotyczący Brexitu, na wypadek braku porozumienia o wolnym handlu po okresie przejściowym, który zbliża się nieubłaganie. Kurs funta (GBP/USD) traci dziś ponad 0,3 proc.

  • Unia Europejska i Wielka Brytania nadal bez porozumienia
  • Unijni przywódcy zażądają dziś planu na wypadek Brexitu bez umowy 
  • Funt traci podczas dzisiejsze sesji

Potrzeba planu na wypadek hard Brexitu

Wielka Brytania i Unia Europejska nadal nie doszły do porozumienia odnośnie tego, jak wyglądać będzie handel po zakończeniu okresu przejściowego.

Kilku przywódców krajów Unii Europejskiej jest coraz bardziej sfrustrowanych faktem, że terminy rozmów w sprawie handlu, bezpieczeństwa i połowów ulegają przesunięciu, pozostawiając niewiele czasu na przygotowanie się, jeśli umowa nie zostanie dopięta.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Europejscy przywódcy zażądają dziś, aby Komisja Europejska opublikowała plany na wypadek braku porozumienia. Firmy muszą bowiem przygotować się na najgorszy scenariusz.

Holandia, Francja, Belgia i inne kraje pierwszej linii obawiają się, że przedsiębiorstwa i społeczności rybackie zostaną dotknięte zakłóceniami gospodarczymi bez środków awaryjnych UE, które złagodzą skutki braku porozumienia.

– Musimy teraz opracować środki awaryjne. Zbliża się 1 stycznia 2021 roku; potrzebujemy siatki asekuracyjnej – powiedział starszy dyplomata UE.

fpmarkets

Kurs funta zakończył wzrostową serię?

Para walutowa GBP/USD od piątku wznosiła się na coraz wyższe poziomy. Wczoraj bykom udało się przetestować ostatni szczyt, ale do zamknięcia sesji cena wróciła pod opór.

Dziś kurs funta zniżkuje o ponad 0,3 proc. odbijając od oporu przy 1,3270. Najbliższe kluczowe wsparcie na kablu widnieje w okolicach 1,3100.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here