Naga MarketsjohnsonSporo mówi się w ostatnim czasie na temat Brexitu. Jakby nie patrzeć, do 31 października br., kiedy to Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską pozostało już zaledwie 16 dni. Jakby tego było mało, z prawnego punktu widzenia, porozumienie powinno zostać osiągnięte najpóźniej do 19 października. Jeżeli to się nie uda, zgodnie z przepisami prawa brytyjski premier powinien wysłać list do UE z prośbą o opóźnienie Brexitu do 31 stycznia 2020 roku.


Johnson ma czas do końca dnia

Agencja prasowa Reuters powołująca się na trzy źródła dyplomatyczne ujawniła, że unijny negocjator, Michel Barnier powiedział 27 państwom członkowskim pozostającym w bloku po Brexicie, że ostatnie brytyjskie propozycje dotyczące umowy rozwodowej nie są jeszcze wystarczająco dobre.

Barnier wskazał również, że potrzebuje aby uzgodniony tekst prawny został przygotowany do końca dnia. Tylko w ten sposób będzie on w stanie zapewnić, że przywódcy UE zatwierdzą to porozumienie podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu.

– Dziś wieczorem upływa termin na uzgodnienie tekstu prawnego – powiedział jeden z wyższych rangą dyplomatów UE.

Inny wskazał jednak, że nie ma formalnego terminu, ale Barnier wyjaśnił, że do końca dnia musi dojść do porozumienia w sprawie tekstu prawnego, aby móc powiedzieć dyplomatom UE, którzy mają się spotkać w Brukseli, że jego rekomendacją jest to, aby czwartkowo-piątkowy szczyt przywódców zatwierdził porozumienie.

– Prace trwają nadal, nadal istnieje możliwość zawarcia porozumienia – powiedział trzeci dyplomata UE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułProblem ze zgodnością MetaTrader z MacOS Catalina
Następny artykułCarney (BoE): Rynek Forex powinien podlegać tym samym regulacjom co rynek akcji czy obligacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here