Naga MarketsKurs euro ponad 0,90 GBP. Unia Europejska gotowa na kompromis, by przerwać impasNiecałe cztery miesiące pozostały do zakończenia okresu przejściowego w jakim Wielka Brytania pozostaje po formalnym opuszczeniu Unii Europejskiej. Dotychczas negocjacje dotyczące porozumienia ws. Brexitu nie przynosiły efektów. Jednakże, źródła na które powołuje się agencja Reuters twierdzą, że UE jest gotowa pójść “na rękę” Wielkiej Brytanii w jednej z ważnych kwestii. Czy pomoże to przerwać impas?

  • Unia Europejska jest gotowa na złagodzenie swojego stanowiska odnośnie pomocy państwa dla firm z Wielkiej Brytanii
  • Impas w negocjacjach może zostać przerwany
  • Kurs euro do funta oscyluje w okolicach poziomu 0,90 GBP

Szanse na porozumienie UE i UK rosną

– Unia Europejska jest gotowa pójść na kompromis, aby pomóc przełamać impas w rozmowach w sprawie Brexitu, łagodząc swoje żądanie, by Wielka Brytania przestrzegała unijnych przepisów dotyczących pomocy państwa w przyszłości – wynika z informacji ze źródeł dyplomatycznych przekazanych agencji Reuters.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Postanowienia w umowie zapewniające uczciwą konkurencję firmom z UE i UK były dotychczas jedną z największych przeszkód w wypracowaniu kompromisu. Unia Europejska może jednak teraz złagodzić swoje stanowisko, by wreszcie przerwać impas.

Według źródeł w unijnej dyplomacji, Wielka Brytania nie musiałaby od początku przestrzegać unijnych reguł dotyczących pomocy państwa krajowym firmom. Zamiast tego wykorzystany ma zostać mechanizm rozstrzygania sporów w przyszłości.

Można powiedzieć, że dzięki temu, brytyjski premier Boris Johnson po części dopiąłby swego. Kierowany przez niego rząd od początku nie godzi się bowiem na przestrzeganie zasad pomocy państwa, norm środowiskowych i prawa pracy UE po zakończeniu okresu przejściowego.

Kurs euro do funta konsoliduje w 200-pipsowym zakresie

Notowania euro nieznacznie zyskują dziś do funta szterlinga próbując odrobić piątkową stratę (-0,55 proc.). Obecnie kurs pary walutowej EUR/GBP wrócił także ponad okrągły poziom 0,9000.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
EUR/GBP – wykres dzienny

Patrząc szerzej, cena pozostaje uwięziona w około 200-pipsowej konsolidacji. Wsparcie tego zakresu wypada w pobliżu 0,8940 a opór przy 0,9140. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami odbicia od górnej bandy tego zakresu, co wskazuje na prawdopodobieństwo ruchu do wsparcia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here