Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKW ocenie ekspertów Wielka Brytania i Unia Europejska są bliskie zawarcia umowy handlowej dot. Brexitu, co wsparło funta w nowym tygodniu. Brytyjska waluta wzrosła w poniedziałek aż o 0,9% docierając do 1,34 USD, po czym nastąpiła silna przecena spychając kurs z powrotem poniżej 1,33.

  • Znoszenia lockdownów wzmocniłoby gospodarkę Wielkiej Brytanii silnie opartą na usługach
  • Nowy bodziec fiskalny plus postępy w rozmowach powinny utrzymać wzrosty na GBP/USD
  • Rynek opcji pokazuje, że transakcja dot. Brexitu jest w dużej mierze wyceniana przez inwestorów

Funt osiąga poziom 1,34 USD. GBP najwyżej od prawie trzech miesięcy

Funt szterling był jednym z głównych beneficjentów rosnącego optymizmu co do możliwości znoszenia lockdownów, co z kolei wzmocniłoby gospodarkę Wielkiej Brytanii silnie opartą na usługach. Został również pobudzony nadzieją, że Wielka Brytania i UE podpiszą umowę handlową, a także obietnicą kanclerza skarbu Rishi Sunak, że wesprze wzrost gospodarczy poprzez dalsze pożyczki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wielka Brytania posiada długą listą potencjalnych pozytywnych wiadomości. Nowy bodziec fiskalny plus postępy w rozmowach o Brexicie powinny utrzymać wzrosty na GBP/USD – napisał Jordan Rochester, strateg walutowy w Nomura.

Urzędnicy z Wielkiej Brytanii i UE są optymistycznie nastawieni do perspektywy zawarcia umowy handlowej, a rozmowy mają zostać wznowione w Londynie w połowie tego tygodnia. Jednocześnie RIshi Sunak w środę ogłosi wzrost wydatków na infrastrukturę i usługi publiczne.

Rynek opcji pokazuje, że transakcja Brexit jest w dużej mierze wyceniana przez inwestorów. Tym samym załamanie rozmów oznaczałoby znacznie większy ruch spadkowy na rynku kasowym niż jakikolwiek wzrost po potwierdzeniu zawarcia transakcji.

Rynek obecnie wycenia wiele dobrych wiadomości dla funta, ale uważamy, że nadal istnieje miejsce do spadków. Wygląda na to, że już niedługo może dojść do wyhamowywania ostatniego impulsu zwłaszcza, że płynność rynku zacznie spadać przed świętem w USA pod koniec tego tygodnia – napisał Ned Rumpeltin, szef strategii walutowej w TD Securities.

fpmarkets

Kurs funta (GBP) zalicza rollercoaster w nowym tygodniu

Notowania pary walutowej GBP/USD silnie rosły w godzinach porannych, co pozwoliło na dotarcie do poziomu 1,34, gdzie kurs po raz ostatni był na początku września. W efekcie najprawdopodobniej nastąpiła realizacja zysków z pozycji długich, co doprowadziło do silnych spadków, a wzrost o niemal 1% przekształcił się w kilka godzin w spadek wielkości -0,10%. GBP/USD ponownie znalazł się poniżej poziomu 1,33 i dotychczasowego listopadowego szczytu 1,3313. Lokalne wsparcie stanowi poziom 1,32, a jego przebicie otworzyłoby drogę do okrągłego poziomu 1,30.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here